Yemek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri

En özel günlerde vereceğiniz yemek davetleriniz ve sevdiğiniz dostlarınızı ağırlayabileceğiniz yemek odalarınızın şık, kullanışlı ve konforlu olması çok önemlidir. Günümüzde yapılan bir çok evde yemek odası için ayrı bir oda olmaması, yemek oda takımlarının salonun bir köşesine konularak kullanılmasını gerektirmektedir.

Eğer yemek oda takımınızı salonda kullanacaksanız, öncelikle salonunuzun büyük olması gerekmektedir ve aldığınız mobilyalarında aynı marka ve aynı serinin ürünleri olması en doğru tercih olacaktır.
Aynı serinin ürünlerinin çok fazla yer kaplayacağını düşürseniz, bu durumda da en azından renk uyumuna özen göstermeniz gerekir. Özellikle ceviz ve krem renkli mobilyaları tercih ederseniz, hem renk karmaşasından kurtulmuş olursunuz hem de uyumlu ve şık bir salona kavuşmuş olursunuz.

Yemek odası mobilyalarınızı kalın ve büyük ebatlar da seçmemelisiniz ki, kullanım alanı rahat olsun ve salonunuz da eşya kargaşası yaşanmasın. İnce yapılı konsol ve vitrin seçiminiz le daha ferah bir salon dekorasyonu sağlamış olursunuz.

Eğer salon takımınızdan farklı bir marka yemek odası takımı almayı planlıyorsanız, o zamanda sandalye minderlerinin koltuk kumaşının renginde ve benzer bir kumaşta olmasına dikkat etmelisiniz.
Yemek oda takımın da konsol seçimi de önemlidir.Daha çok aynalı konsollar tercih edilse de duvara monte edeceğiniz ayna ilede salonunuza katacağınız derinlik geniş bir salon havası verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir