Aydınlatma Seçmenin İpuçları

Aydınlatma ve dekorasyonun uyumlululuğu günden güne üzerinde durulan konulardan birisi olmaktadır. Özellikle eviniz ve iç mekanlarınız için seçmiş olduğunuz aydınlatma, içerideki rahatlığınız ve konforunuz açısından çok önemli bir işleve sahiptir. Siz farkında olmasanız da aslında bir mekandaki rahatlığınızın ve huzurunuzun büyük çoğunluğunu mekanın ışıklandırması sağlamakadır. Genelde baskın olan veya kötü dekore edilmiş, yanlış aydınlatma gerçekleştirilmiş ortamlarda olabildiğince kötü hissedebiliyoruz. Bu nedenden dolayı Aydınlatma seçimi yaparken dikkatli davranmak, evinize, mekanınıza, eşyalarınıza uygun şekilde bir aydınlatma yöntemi bulmak oldukça önemlidir.

aydınlatma seçimi

Aydınlatma Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aydınlatma seçimi yaparken öncelikle her mekanın birbirinden farklı olduğunun farkında olmanız gerekmektedir. Yani bir evde harika görünen bir aydınlatma sistemi sizin mekanınızda, evinizde, ofisinizde iyi durmayabilir. Bunun da sebebi ışığın açısı, eşyaların farkı, duvarların rengi, ışığın yansıyacağı eşyalar gibi çok çeşitli sebeplere bağlıdır. Genel olarak tasarımcıların ve dekorasyoncuların ortak kararı hafif loş ışıkların birçok ortama uyabileceği yönündedir. Yine de söylememiz gerekiyor ki kendinize ve mekanınız olan en iyi aydınlatmayı yine siz seçebilirsiniz. Elbette bu konuda profesyonel bir yardım almanız da işinizi kolaylaştıracaktır.

Doğru Aydınlatmanın Önemi

Doğru aydınlatma ile birlikte yuvanızda çok sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz. Bu sayede evinizde hem siz hem de aileniz vakit geçirmekten keyif alacaktır. Doğru aydınlatmanın da bazı püf noktaları bulunur. Öncelikle genel olarak yüksek ışığın, yüksek seviyede beyaz ışığın birçok insanı rahatsız ettiğini bilmeniz gerekli. Bunun yerine farklı noktalara doğru aydınlatma noktaları yerleştirmek daha cazip bir seçenek olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir