Ev Dekorasyonunda Perde Seçimi ile İlgili Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bir evin en güzel şekilde dekore edilebilmesi için dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de ev dekorasyonunda perde seçimidir. Bir evin görüntüsünü tamamen değiştirebilen perde dekorasyonları ile ilgili dikkat edilmesi gereken belli başlı bazı noktalara uyulduğu takdirde hem şık hem de modern ev dekorasyonlarına sahip olunabilmektedir.

Mobilya Tarzına Uygun Perde Seçimi

Evlerde yer alan mobilyalar ile uyumlu perdeler seçmek dikkat edilmesi gereken ilk konudur. Klasik türde mobilyaların perde seçimleri de buna uygun olacak şekilde tercih edilmeliyken, daha modern mobilyalar için daha sıra dışı perdeler ideal olabilmektedir.

Perde Tutucu ve Aksesuar Kullanımı

Özellikle klasik ve geleneksel evler için en ideal perde seçimleri arasında yer alan perde tutuculu modeller ile oldukça şık bir görüntü elde edilebilmektedir. Dileyen ev sahipleri perdelerine yerleştirebilecekleri perde dekorasyonları ile de evlerini hareketlendirebilirler.

Fon Arkalarına Astar Uygulaması

Perde fonlarının arkalarına astar uygulayarak dışarıdan bakıldığında çok daha dolgun bir perde tasarımı elde edilebilmektedir. Böylece genel olarak daha başarılı bir perde dekorasyonuna sahip olunabilir.

Fon ve Tül Seçiminde Zıtlık Tercihi

Ev dekorasyonunda perde seçimi esnasında kullanılan tülün ya da storun desenli olması durumunda alınacak olan fonun mutlaka düz bir kumaştan üretilmesine dikkat edilmelidir. Tam tersi durumda ise bu defa fonun desenli bir kumaş üzerinden tercih edilmesi gereklidir. Böylelikle perde seçimi konusunda ideal bir tasarım sağlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir