Mobilya Alışverişinde Tasarruf Etmenin Yolları

Mobilya Alışverişinde Tasarruf Etmenin Yolları Nelerdir, Mobilyaları Nasıl Daha Ucuza Alabiliriz?

Ev dekorasyonu konusunda en çok dikkat edilen konular şüphesiz ki tercih edilen mobilyalardır. Hem güzel görünmesine, hem işlevsel olmasına dikkat edilen mobilyaların aynı zamanda uygun fiyatlı olması da önemli konular arasında yer alıyor. Sadece güzel diye kaliteli mobilyalardan daha yüksek bir rakama mobilya almak yapılan en büyük hatadır.

Mobilya alışverişinde tasarruf etmenin yolları arasında ilk sırada ne istediğinizi bilmek geliyor. Sadece güzel diye mobilyalara para vermek hata olacak iken ihtiyacınız olanı almak en büyük tasarruftur. Mobilya seçerken birden fazla işlevi olan mobilyaları seçmek her zaman daha avantajlıdır ve tasarruf etmenizi sağlar. Örneğin bir yatak alıyorsanız aynı zamanda depolama alanı olan mobilyaları tercih ederek depolama alanı için yeni bir mobilya almaktan kurtulabilirsiniz.

Mobilya alışverişi sırasında marka tutkunu olmamanız sizi %30 a varan bir tasarrufa sokacaktır. Aynı tasarım ve aynı kalitede belki daha üst kalitede bir mobilyayı markası olmayan bir mağazadan da rahatlık ile alabileceğinizi unutmamalısınız.

Mobilyanızı hangi dönemde alacağınızı bilin!

Özellikle yaz aylarında evlenenler artar ve mobilya piyasası canlanır, bu dönemde mobilyalar %20 daha pahalı olur. Son bahar kış aylarında ise fiyatlar yaza göre daha ucuzdur, eğer aceleniz yoksa alışverişinizi kışa saklayın.

Kampanyaları takip edin!

Bazı büyük markalar, ikea tekzen gibi, gerçekten çok pahalı olabiliyor ama bir bakıyorsunuz istediğiniz mobilya tak %40 indirime girmiş. İşte bazı büyük markalar ilk önce fiyatı kabartır sonra indirir sizde pusuya yatın ve inmesini bekleyin.

Yeni sezon ürünlere dikkat!

Kapitalizmin doruklarını yaşadığımız şu yıllarda yeni sezon geçirmecesi her alanda olduğu gibi mobilya sektöründe de yapılır, yeni sezon diyorsa o mobilyadan kaçın çünkü emin olun kısa bir süre sonra fiyat üzerinden yapılan %20-%50 indirimleri göreceksiniz.

Mümkünse peşin çalışın.

Özellikle esnaf mobilyacıları peşin parayı çok sever ve canlıyı görünce acayip indirim yaparlar, paranızı biriktirin evinizi öyle yenileyin kredi kartı çıktımı cüzdana girmesi zor oluyor bunu en iyi kocalar bilirJ eşinizi üzmeyin önce sağlık sonra dekorasyon, bizleri takipte kalın….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir