Dekorasyonda Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Sade bir dekorasyon isteyenlere; Beyaz, kahve, siyah, gri, bej renkler nötr renklerdir ki sade dekorasyonun ruhunda nötrlük vardır. Sade bir dekorasyon istiyorsanız beyaz mobilyalar kullanabilirsiniz. Odalarınızda; Sade koltuklarınızın üzerine canlılık katmak için desenli ya da farklı renkte ufak bir örtü kullanabilirsiniz. Duvarlarınızda salonu daha canlandıracak desenlere sahip objeler kullanabilirsiniz. Beyaz mobilyalarla döşenmiş bir odada siyah, mavi ve kırmızı tonlarında aksesuarlar kullanmanız doğru seçimlerdir.

Bej ve kahverengiyle; Dekorasyonda bej renk kullanacaksanız odalarınız biraz daha hareketsiz görünür. Ancak renkli bir sehpa ve tablolarla odanıza renk katabilirsiniz. Bej renk ile birlikte hardal sarısını, yeşilin tonlarını, şarap kırmızısını veya türkuazı kullanabilirsiniz.

Kırmızı tonlar; Kırmızı renk evlerde ve iş yerlerinde her zaman iştah kabartan bir ton olmuştur. En canlı renklerden biri olan kırmızı ile krem, siyah ve gri tonlarını beraber kullanabilirsiniz. Koltuklarınız kırmızı ise masanızı beyaz ya da siyah seçmeniz tavsiye edilir. Aynı zamanda iddialı bir renk olan kırmızı ile uyumlu olması ve göz yormaması için duvarlarınızı beyaza boyamanızı daha iyi olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir