Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Mutfaklar, özellikle hanımların en çok kullandığı yaşam alanlarının başında gelir ve tüm hanımlar yemek hazırlıklarını rahat yapabileceği ferah bir mutfakları olsun ister.

Özellikle büyük şehirlerde küçük metrekarelik evlerde, ne yazık ki mutfaklara çok dar alanlar ayrılabilmektedir. Bu durum hanımların işini zorlaştırsa da, akıllıca yapılacak dekorasyon seçimleriyle her şeyi kolaylaştırmak artık mümkündür. Gelin şimdi bu önerilerden bazılarına bir göz atalım.

Eğer küçük bir mutfağa sahipseniz, öncelik olarak kullanacağınızı renklerin seçimi olmalıdır. Kullanım alanını geniş ve daha aydınlık gösterecek beyaz ve parlak renkleri kullanarak ferah bir mutfağa kavuşabilirsiniz.

Ayrıca, gün ışığından yeterince faydalanabilmek için perde seçimi de önemlidir. Küçük mutfaklar için en ideal seçim store perdelerdir. Bununla birlikte yine açık renk olmak şartıyla yumuşak dokulu kumaşlardan dikilmiş perdeleri de tercih edebilirsiniz.

Mutfağınızdaki depolama alanını da genişletmek için, mutfak dolaplarınızı tavana kadar yaptırabilir, ayrıca dolap içlerini de farklı kutular koyabileceğiniz akıllı raf sistemleri ve bölmeli çekmecelerle de kullanım alanını çeşitlendirebilirsiniz.

Dar bir alanı olan mutfağınız için en kullanışlı tezgahlar, L tarzında hazırlanmış olanlardır. Bir de tezgahınızı daha rahat kullanabilmeniz için tezgah üstüne kalabalık yapabilecek eşyaları yerleştirmekten uzak durmanız yararınıza olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir