Amerikan Mutfak Tasarımları

Evlerde mutfaklar dekorasyon bakımından en çok önem verilen alanların başında gelmektedir. Bu nedenle çeşitli mutfak tasarımları incelenerek mutfak ebatlarına en uygun olan modeller tercih edilir. Geniş mutfaklar için tercih edilen modeller içerisinde Amerikan mutfak tasarımları yer almaktadır.

amerikan mutfak tasatımları

Mutfak dekorasyonunun şık olmasının yanı sıra kullanışlı ve pratik olunmasında da dikkat edilmelidir. Bu açıdan Amerikan mutfak modelleri oldukça kullanışlıdır. Bu modeller genellikle sade ve gösterişten uzak evlerde kullanılmakta, mutfağa spor bir görüntü kazandırmaktadır. Aşırı süslü evler için Amerikan mutfak pek hoş durmamaktadır.

Amerikan Mutfak Modelleri

İlk olarak Amerikada ortaya çıkan ve zaman geçtikçe ülkemizde kullanılmaya başlanan Amerikan tarzı mutfak modellerinde yemek masası ile mutfak tezgahı uyum içerisindedir. Ülkemizde genellikle bu tarz mutfaklar yazlık evlerde sık kullanılmaktadır.

Tasarımda canlı ve göz alıcı renkler tercih edilmeli, özellikle küçük mutfaklar için mutfak dolabı kapakları ferah olacak şekilde kullanılmalıdır. Bu tarz mutfaklarda yemek masaları uzun ince ve kolay kullanılabilir şekilde olmakta, büyük sandalyeler yerine bar usulü sandalye daha estetik görünmektedir.

amerikan mutfak modelleri

amerikan mutfak modeli

amerikan mutfak dekorasyon

amerikan mutfak örnekleri

amerikan mutfak örnek

dekorasyon amerikan mutfak örnekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir