Stor Perde Çıkarmadan Nasıl Temizlenir?

Günümüzde özellikle çalışan hanımlar, perde seçimlerini şık ve aynı zamanda kullanışlı stor perdelerden yana yapıyorlar. Bu noktada stor perdelerin şıklığının yanı sıra temizliği bir hayli önemli. Özellikle mekanik bir yapıda bulunması aklımızda birçok soru işareti oluşmasına sebebiyet veriyor.  Bu soru işaretlerinden ilki ise Stor perde yıkamak için Nasıl Çıkarılır oluyor. Zira eski usul perde çıkarma işleminden çok daha farklı bir şekilde çıkarıldığını söyleyebiliriz. Yazının sonunda stor perde temizleme alternatifleri, akabinde nasıl temizlemeniz gerektiği ve stor perdeyi nasıl çıkartacağınız hakkında çok önemli bilgiler edinmiş olacaksınız.

Temizleme Alternatifleri

Evdeki stor perdelerinizi yapıldığı malzemeye göre farklı şekillerde temizlemeniz mümkün. Alternatifleriniz arasında evde yıkamak ve temizleme işini uzman ellere bırakmak var. Perdenizi evde hiç çıkartmadan dahi temizleyebilirsiniz. Ya da çıkararak özenli bir şekilde temizleyebileceğiniz gibi, kuru temizleme gibi uzmanlık alanı bu konular olan kişilere de yaptırabilirsiniz. Ancak öncelikle şunu belirtmeliyiz ki stor perdenizde hassas ve özel bir malzeme kullanılmışsa, temizleme işlemini kendiniz yapmak yerine uzmanlara bırakmalısınız. Örneğin perdenizin kumaşında kullanılan malzeme ipek ise çok daha özenli ve teknik bir temizlik gerektirebilir. Bu durumda kuru temizleme firmaları vasıtasıyla işinin ehli kişilerden yardım almanızı tavsiye ederiz. Kuru temizlemecilerde bulunan İstanbul Stor Perde Yıkama perdenizi pırıl pırıl yapacaktır. Bu makineler perdenin mekanizmasına hiçbir zarar vermeyecek şekilde teknik donanıma sahiptir.

Stor Perde Çıkarmadan Nasıl Temizlenir?

Perdenizi evde yıkayacaksanız, çıkarttıktan sonra yıkamaya elverişli temiz bir ortam hazırlamalısınız. Bu ortam, perdenizi tamamen açık olarak koyabileceğiniz büyüklükte olmalıdır. Ardından hazırladığınız bu temiz zemine, rulo halindeki perdenizi açarak yayın. Stor Perde Temizleme işleminde limonlu su ve deterjanlı su, işinizi layıkıyla görecektir. Bundan başka beyaz sabun ve ılık su da kullanabilirsiniz. Yıkarken kullanacağınız su ılık olursa, perdenizi arındırmanız daha kolay olacaktır. Tamamen açtığınız perdenizi bu karışımlar ve bir sünger yardımıyla kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Deterjanlı süngerle temizlediğiniz perdenizi, temiz ve ılık suyla duruladığınızda işlem tamam. Kurutmak için ise kuru ve mikrofiber bir bez kullanabilirsiniz. Dilerseniz de rüzgârdan yardım alıp, doğal yolla kurumasını bekleyebilirsiniz.

Stor Perde Yıkamada Önemli Noktalar

Öncelikle Stor Perde Yıkama Fiyatları , perde kumaşının yapımında kullanılan malzeme çok önemlidir. İpek kumaşı olan bir stor perdeniz varsa işi uzmanına bırakmalısınız. Yani kuru temizlemeye göndermelisiniz. Çünkü bu tarz bir kumaş çok daha özenli ve detaylı bir temizlik gerektirir.

Stor perdelerinizin her biri özel mekanizmaya sahip olduğu için perdeyi çıkartırken çok dikkat etmelisiniz. Zira yanlış bir hareketinizde perdenin mekanizması bozulabilir ve ardından işlevsiz hale gelebilecektir. Stor perde çamaşır makinesinde nasıl yıkanır sorusu ise en sık duyduğumuz sorulardan bir tanesidir. İşte bu noktada çok dikkatli davranmanız gerekiyor. Çünkü bahsettiğimiz üzere stor perde temizliği özel bir mekanizması var ve bu mekanizma dolayısıyla da çamaşır makinesinde yıkanmaya pek müsait değil. Sonuç olarak çamaşır makinesine atmayı denemeyin deriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir