Doğal Yaşamın Adı: Ahşap Ev Dekorasyonu

Ahşap rahatlatıcı bir etki sunması ve uzun ömürlü bir malzeme olmasından dolayı doğal ev dekorasyonunun vazgeçilmez bir parçası olmaya devam ediyor. Yaşam alanlarına kır havasını buyur eden ahşap detaylar duvarlardan aksesuarlara merdivenlerden kapılara kadar her yerde etkisini gösteriyor. Hayatınıza ahşabın sade ve zevkli dokusunu katmak isterseniz ufak dokunuşlardan faydalanabilirsiniz.

Ahşap Kitaplıklar İle Rustik Dünyalar

Ahşap detaylar genellikle Rustik ev dekorasyonlarının bir parçası olarak kullanılır. Kitap okumayı seven biriyseniz ve evinizde köklü değişiklikler yapamayacaksanız ahşap bir kitaplık edinebilirsiniz. Duvardan duvara ya da eskitme ahşaptan hazırlanan bu ürünler bir anda büyülü bir masal dünyası gibi görünecektir. Modern detaylar eklemek isterseniz metal profil üzerine ahşap raflar dizebilirsiniz.

Ahşap Merdivenlerle Evinizi Şenlendirin!

Eviniz ister birkaç katlı olsun isterseniz de tek katlı olsun birkaç basamaklı ahşap merdivenlerle dahi harika bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz. Ahşap merdiven kullanımında zemininiz ile aynı tonları tercih etmeniz ortamda büyük bir uyum sunacaktır.

Tırmanma merdiveni olarak da bilinen ahşap merdivenleri evlerinizde dekorasyonun bir parçası haline getirebilirsiniz. Saksıları ya da kitapları dizebileceğiniz ahşap merdivenleri banyo rafı olarak da kullanabilirsiniz.

Aksesuarlarda Ahşap Şıklığı

Bulunduğunuz ortamda keskin değişiklikler yapamıyor ancak ahşaptan da vazgeçemiyorsanız ahşap aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Geniş bir kütükten hazırlanmış ve bacakları demir profiller ile desteklenmiş orta sehpalar kullanabilirsiniz. Ahşap mumluklar, masa ve sandalye takımları ile evlerinizde sıcacık ortamlar hazırlayabilirsiniz. Ufak ahşap bir saat ya da kütüklerle hazırlanmış aynalar da tercih edebilirsiniz.

Işıklandırmada Ahşap Rüzgârı

Ev dekorasyonunda ahşabın kullanılabileceği alanlardan biri de aydınlatma armatürleridir. Uzun bir kütüğün üzerinden halatlarla sarkıtılmış lambalar ya da ahşap dallar üzerine yerleştirilen ufak lambalar ile ahşabı evinize buyur edebilirsiniz. Odanıza ekleyeceğiniz ahşap çerçeveli aynalar ile ışıklandırma sistemlerini destekleyerek daha aydınlık bir ortam elde edebilirsiniz.

Kapılarınızda Ahşabı Konuşturun!

Kapılar odaların havasına doğrudan etki eden alanlardır. Doğal bir görüntü elde edebilmek için ahşap kapı tasarımları kullanılabilir. Ayrıca kapıdaki ahşap ile uyumlu taş desenli ya da ahşap desenli duvar kâğıtları ile ortam desteklenebilir. Ahşap kapıları desteklemek ve daha doğal bir ortam hazırlamak adına zemin ahşap görünümlü malzemelerle hazırlanabilir. Bütçe dostu olması açısından panel kapı fiyatları oldukça uygundur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir