Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon dekorasyonu yaparken öncelikle nasıl bir tarza sahip salon istenildiğine karar verilmesi gerekir. Çünkü mobilya markalarına bakıldığında birbirinden farklı pek çok tarza sahip salon takımları bulunmaktadır. Eğer akılda belli bir tarz yoksa bu modeller arasından seçim yapmak son derece zordur. Dekorasyon yaparken en önemli unsur mobilya tercihi olduğu için doğru tercih yapıldığında geriye aksesuar seçimi kalmaktadır. Uyumlu renklere ve modellere sahip aksesuarlar ile şık ve modern bir salon dekorasyonu yapmak mümkündür.

salon dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler

Salon Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer salonda ferah ve aydınlık bir hava isteniyorsa bunun için mobilyalarda renk tercihi beyaz, krem gibi açık tonlardan yana olmaktadır. Bu renkler hem salonları daha geniş ve rahat göstermekte hem de kolay dekore edilmektedir.

Salon için koltuk seçerken şıklığının yanı sıra rahat ve kullanışlı olmasına da özen gösterilmelidir. Evin bu kısmında fazla vakit geçirildiğinden dolayı şıklık kadar konfor da önemlidir.

Salon dekorasyonu için aksesuar seçerken ise çoğunlukla şamdan, mum ya da tarihi esintilerin olduğu parçalar ön plana çıkmaktadır.

salon dekorasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir