Minimalist Oturma Odası Fikirleri

Evlerde en sık vakit geçirilen alanlardan biri oturma odası olduğundan dolayı buraların dekorasyonu son derece önemlidir. Buna yönelik olarak son dönemlerde en çok dikkat çeken dekorasyon minimalist oturma odalarıdır. Bu tarz dekorasyonlar her tarzda eve uygulanabilmektedir. Az eşya ile oldukça göz alıcı dekorasyonlar minimal tarzı yansıtmaktadır.

minimalist oturma odası fikirleri

Hem sade hem de şık dekorasyonları sevenler için minimal dekorasyonlar oldukça uygundur. Fazla eşyadan, karışık görüntülerden, göz yorucu detaylardan uzak duran minimalist tarz ile oturma odaları daha kullanışlı hale gelmektedir. Günün yorgunluğunun atıldığı oturma odaları bu sayede kaba eşyalardan arınmış minimal koltuklar ile dekore edilmektedir.

minimalist oturma odası

Minimalist Oturma Odaları

Minimalist oturma odası hazırlarken genellikle su yeşili, okyanus mavisi, bej rengi, krem ve beyaz gibi sadeliği yansıtan renkler kullanılmaktadır. Burada amaç odada hem canlılığı hem de sadeliği yakalamaktır. Pek çok tarzdan izlerin bulunduğu minimalist oturma odalarında ruhun dinlenmesini sağlayan eşyalar tercih edilmektedir. Karmaşık renkler yerine temel renkler kullanılmakta, ayrıntılar düşünülerek minimalist dekorasyon elde edilmektedir.
minimalist oturma odası dekor

minimalist oturma odası dekorasyon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir