Küçük Alanlarda Dekorasyonla Harikalar Yaratın

Ev dekorasyon fikirleri bir bütün içinde olmalıdır. Sevdiğiniz dekorasyon tarzını belirledikten sonra evdeki tüm bölümlerin birbiriyle uyum içinde olması önemlidir. Evin bir bölümü farklı bir tarzla diğer bölümü farklı bir tarzla dekore edilirse göz yoracaktır. Duvardan halıya kadar dekorasyon bir bütündür ve küçük detaylar dekorasyonun tamamlayıcı parçalarıdır.

Dekorasyon Nasıl Olmalı?

Öncelikle sizin beğendiğiniz tarzda olmalıdır. Aynı zamanda işlevsel de olmalıdır. Dekorasyon yaşam standartlarınızı kolaylaştırmalı, rahat etmenizi de sağlamalıdır. Şık olduğu kadar konforu da sağlayabilmelidir. Dekorasyon ortamı şık ama aynı zamanda işlevsel hale getirmektir. Bakıldığında uyum sağlaması, bütünlük göstermesi kullanım açısından ise rahat ve konforlu olması önemlidir. Kullandığınız objeler, duvarlarınızı süsleyecek resimler de yine mobilyalarınızla uyumlu bir tarzı yakalarsa şık duracaktır. Dekorasyonda tarzın yakalanabilmesi için bütünlük önemlidir.

Küçük Alanlar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük alanlarda dekorasyon daha fazla önem kazanmaktadır. Doğru bir dekorasyonla küçük alanlarda bile oldukça kullanışlı geniş mekanlar haline gelebilmektedir. Küçük alanlar için ev dekorasyon fikirleri ile yeterli alana sahip olabilirsiniz. Bazı ufak hilelerle ve doğru mobilya seçimiyle küçük alanlarda harikalar yaratmak mümkündür. Aynı zamanda bu küçük alanda bir tarz da yaratmanızı sağlamaktadır.

Örneğin dolap yerine duvarları kullanmak size alan açacaktır. Tarzınıza uygun şık duvara monte edilen rafları kullanmak size büyük bir alan kazandıracaktır. Bu alanın işlevsel kullanımı açısından önemli bir ipucudur. İçeri girdiğinizde size göz yanılmasıyla geniş bir alana girmiş hissi yaratan aynaları da mutlaka küçük alanlarda kullanmalısınız.

Dekorasyonda Objeler

Dekorsan ev içinde bütünlük göstermelidir. Fakat siz evin bir bölümünü dekore ettiyseniz diğer bölümleri ufak değişikliklerle uyumlu hale getirebilirsiniz. Dekorasyonun ana parçaları tamamlandıktan sonra tarza uygun objelerle renklendirebilirsiniz. Evdeki bir bölümü diğer bölümlere uygun olması açısından yine ufak objeler sayesinde uyum içinde gösterebilirsiniz. Renk tonlarını uyumlu kullanarak da evin bütünlüğünü sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir