En Sık Yapılan Dekorasyon Hataları Nelerdir?

Yeni bir eve taşınmanın belki de en zorlu süreçlerinden birisi en doğru şekilde nasıl dekore edilebileceği ile ilgili ev sakinleriyle yaşanan tartışmalardır. Gerçekten de her kafadan farklı bir sesin çıkabildiği ev dekorasyonu düzenleme aşamalarında kaliteli, modern ve şık bir dekorasyon sonucuna ulaşabilmek için kaçınılması gereken bazı önemli dekorasyon hataları mevcuttur. Kusursuz bir dekorasyon için bu hatalara dikkat edecek olan ev sahipleri, bu sayede ideal bir eve de kolaylıkla sahip olabilmektedirler.

Plansız Dekorasyon Yapmak

En çok yapılan dekorasyon hatalarının başında hiçbir şekilde plan yapmadan dekorasyon işlemlerine başlamak bulunur. Çünkü belli bir sisteme ve sıralamaya oturtulmayan dekorasyon tasarımları, ilerleyen aşamalarda istenilmeyen sonuçların meydana gelmesine neden olur.

Aydınlatmada Yapılan Hatalar

Bir evin dekorasyonu için oldukça önemli olan aydınlatmada yetersiz ya da yanlış renk ışıklandırma kullanmak bir evin görüntüsünü tamamen değiştirebilir. Bu nedenle dekorasyon yapılacak olan alanların mutlaka en iyi şekilde aydınlatıldığından emin olmak çok önemlidir.

Duvar ve Mobilya Rengi Uyumsuzluğu

Dekorasyon hataları arasında sık yapılanlarından başka bir tanesi de evlere yerleştirilen mobilya ya da benzeri dekoratif eşya ile tamamen alakasız duvar renklerinin tercih edilmesidir. Çünkü duvar renkleri ve mobilyaların renklerinin uyum içerisinde olması bir evin kalitesini ve şıklığını aynı oranda arttırmaktadır.

Dekore Edilecek Alanların Verimsiz Kullanılması

Dekorasyon yapılacak alanların verimsiz şekilde kullanılması en sık yapılan dekorasyon hataları arasında yine önemli olanlarındandır. Özellikle köşe kısımları boş bırakmak ev içerisinde kötü bir görüntüye neden olabileceği için bu alanlara yerleştirilebilecek olan köşe sehpaları, kitaplıklar ya da yapay şömineler ideal bir dekorasyon çözümü haline gelebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir