Kadife Salon Dekorasyonunda Nasıl Kullanılır?

Kadife hem rahatlığı hem de şıklığı ile tekstil sektöründe ve özellikle ev tekstili sektöründe oldukça fazla kullanılan bir kumaş türüdür.

kadife

Son dönemlerde kadife kumaşı koltuk tasarımlarında sıklıkla görmekteyiz. Kadifenin özellikle koltuklarda kullanılmasının en büyük nedeni çok yumuşak olmasıdır. Koltuklara ek olarak yastıklarda da kadifeyi görmekteyiz. Koltuk ve yastıklarda renklerin uyumu yakalandığı zaman salon dekorasyonları oldukça hoş bir görünüm kazanmaktadır. Örneğin birbirine yakın tonlardaki renkler veya birbirine zıt renklerin birlikte kullanılması salon dekorasyonlarında her zaman modadır.

kadife kanepeler

Koltuk ve yastıkların yanı sıra kadife salon dekorasyonlarında halılarda da kullanılmaktadır. İsteğe göre desenli veya düz modellerde üretilen kadife halılar salonların tamamlayıcı parçalarıdır.

kadife yastıklar

Ayrıca kadife kumaşı salonların aydınlatma sistemlerinde de görmekteyiz. Büyük boyutlarda ve aksesuar olarak kullanılan abajurlarda kadife dokunuşu kendisini göstermektedir. Koyu renk kadife kumaşların ışığı yansıtmayacağı unutulmayarak abajur tercihleri yapılmalıdır.

Kadife kumaşın tercih edilebileceği bir diğer salon eşyası da perdelerdir ki kadife perdeler salonlara son derece zengin bir hava kazandırmaktadır. Koltuk kumaşına uygun renkte seçilecek kadife perdeler salon dekorasyonlarının vazgeçilmezleri olmuştur.

kadife perdeler

Kadife kumaşın kullanıldığı her parça çok farklı ve şık bir görünüm kazanmaktadır. Salonlarda kullanılan duvar kağıtları da kadife kumaş ile tasarlandıkları takdirde en gözde tasarımlar olacaktır.

Duvar kağıtlarının zeminin kadife kumaş olması veya duvar kağıtlarının sadece desenlerinin kadife olması salonlar için farklı bir atmosfer kazanmaya yetecektir.

kadife salon dekorasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir