Evinizin Stiline Uygun Berjer Nasıl Olmalı?

Berjer Fransızca bir kelime olup 18. yy Fransız aristokrasisinin görkemli şatolarında kullandığı arka tarafı yüksek, kabarık ve yanlara doğru kolluklar ile desteklenen tek kişilik koltuktur. Günümüzde evimizin köşelerinde, pencereye bakan yönlerde ve manzaraya karşı konumlandırdığınız bir ev eşyamızdır. Akşam işten eve geldiğinizde, kitap okumak istediğimizde ve kahvemizi yudumlayıp hoşça vakit geçirmek istediğinizde kendinizi Enza Home’un ergonomik tasarımlarıyla öne çıkan berjerlerine bırakabilirsiniz. Sizler de Enza Home’da kaliteli, şık ve bol çeşit içeren tarzınıza uygun modelleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Berjer Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Berjer modelleri seçerken belirleyici olan unsurlar sırt kısmının yüksekliği, kullanılan kumaş türü, yan kolluklarının küt ya da dikdörtgen biçimde olması ve yastıklı olup olmamasıdır. Eğer boyunuz uzun ise sırt kısmını daha yüksek seçmeniz faydalı olacaktır. Koltuğunuza oturduğunuzda geriye doğru yatar pozisyonda gömülmek isterseniz sırt kısmı daha eğik biçimde tasarlanmış olan modellere yönelebilirsiniz. Berjerlerin oturduğunuz kısmı ayrı yastıklı olabileceği gibi koltuk tabanına dikişli yastıkta olabilir. Ayrı yastığa sahip olan berjerler diğer modellere göre temizliğin daha önemli ve zor olduğu modeller arasında yer alır. Eğer küçük çocuğunuz varsa çocuklarınız berjerin yastıklarını oyun amaçlı çıkarabilir ve bu durum sizi zaman zaman uğraştırabilir. Kullanılan kumaşın türü toz ve leke tutup tutmaması ve temizlenebilir olması açısından önemli olduğunu unutmamalısınız. Eğer zor temizlenen bir kumaş türü seçtiyseniz daha özenli olmalısınız. Berjerlerin ayaklarının kaydırmaz olması oluşabilecek tehlikeleri önleme açısından gereklidir. Kollarınızı iki yana açarak dinlenmek isteyen insanlar için kolluklarının yumuşak ve dikdörtgen olması gerekir. Eğer silme açısından kolay olacak deri modelleri tercih ederseniz çok fazla güneşe maruz bırakmamalı ve rengini ağartacak bir temizleyici kullanmamalısınız. Toz birikmesini önlemek için koltuğunuzun köşe ve diplerini elektrikli süpürgenin ince uçlu kısmı ile temizlemelisiniz.

Berjerler ile Nasıl Bir Dekor Oluşturabilirsiniz?

Berjer koltuk tekli olarak kullanılabileceği gibi koltuk takımları ile de kullanılabilir. Özellikle evini yenilemek isteyen insanlar yeni bir berjer ile evlerine şıklık katabilirler. Eğer koltuklarınız ile uyumlu renklerde bulabilirseniz diğer eşyalar ile uyum konusunda bir problem olmayacaktır. Eğer pencere önüne yerleştirecekseniz evinizin ışığını kapatmadığına emin olmalısınız. Parkelerinizle uyumlu renk seçmeniz yansıma ve parlaklığı önleyecektir. Evinizde ev içi canlı bitki bakmayı seviyorsanız pencere kenarına bir lambader ve bir bitki yerleştirerek arasına berjerinizi yerleştirebilirsiniz. Kahve içmek ve kitap okumak için kullanacaksanız koltuğunuzun yanına mini bir sehpa yerleştirebilirsiniz. Berjerler ile evinize romantik bir hava katmak istiyorsanız karşılıklı iki berjer koltuk arasına yerleştirilmiş zigon sehpada leziz bir kahve veya farklı içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz.

Berjer Kullanmak Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Berjer modelleri öncelikle minimalist tasarımlar yapmak isteyenler ya da evi küçük olan insanlar için mükemmel bir şıklık ve kullanışlılık sunar. Salonda şömine karşısında, yatak odanızda hatta balkon ve teraslarda bile kullanım imkanı sağlar. Günümüzde kafelerde ve yazlıklarda da rahatlık açısından tercih edilir. Tek başına yaşayan ileri yaştaki bireylerde rahatlık açısından bu tek kişilik koltukları tercih edebilirler. Yerden çok fazla yüksek olmayan yapıları ile yaşlılar için rahat bir oturuş ve kalkış imkanı sunar. Ayrıca zamanla eskiyen koltuk takımınızı baştan yenilemek yerine uygun renkteki berjerler ile takım havasını sürdürebilirsiniz. Evinizi aynı zamanda ofis olarak kullanmak istiyorsanız ya da işten arta kalan zamanlarınızda dinlenmek ve çalışma odanıza şıklık katmak için bu koltuk türünü seçebilirsiniz. Sizler de evlerinizde şık, ergonomik ve fazla yer kaplamayan koltuk arıyorsanız tek kişilik berjer koltuklar tam size göre. Uzun yıllar kullanabileceğiniz mobilyalarınızı Enza Home güvencesiyle satın almak için internet sitesini inceleyebilir, tarzınıza göre bir modeli sepetinize atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir