Dekorasyonda Yeni Trend: Mavi Mutfaklar

Son zamanlarda mavi rengin yeni siyah olmak konusunda mükemmel bir aday olduğu dedikoduları yayılıyor. İç dekorasyonda mavi renk kariyerine odaklanarak son gaz yükselmeye devam eden mavi mutfak dekorasyonunu trendlerini ele alalım.

mavi mutfak dekorasyonu

Mavi Renk Dekorasyonda Neyi İfade Ediyor?

Mavi, barışı simgeleyen ve aynı zamanda bizi doğaya yaklaştıran bir renktir. Yeşil rengin verdiği gibi bir doğa değil aslında. Bu doğa okyanus gibi, gökyüzü ve hatta donmuş manzaralar gibi. Yumuşak tonlar ya da güçlü tonlar fark etmeksizin bize rahatlık verir, bu nedenle yatak odalarında da tercih sebebi olmaktadır.

Mavi, kendi başına çok iyi çalışan bir renktir. Çok ışık aldığında tek renk mavi kullanılsa da oldukça iyi sonuçlar veren mavi, aynı zamanda ilginç kombinasyonları da kabul etmektedir.

mavi renk mutfak dekorasyonu

Mavi ve Beyaz Mutfaklar

Beyaz, mutfaklarda en popüler seçenek olmaya devam ediyor ve etmeye de devam edecek. Ancak beyaz mutfak istemek, onu başka renklerle birleştiremeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Tam da bu noktada mavi ile çok hoş birliktelik yaratılıyor. Modern mutfaklarda harika görünen bu kombinasyon, aynı zamanda rustik ve klasik tarzdaki mobilyalarda da uyum sağlayabiliyor.

Her bir rengin belirginlik derecesi tüketicinin tercihine bırakılmıştır. Küçük mutfaklar mavi tercihinde sorun yaşayabilir. En iyi tercihleri, beyaz mutfakta küçük ayrıntılarda mavi dokunuşlardır.

mavi beyaz mutfak dekorasyonu

Mavi Mutfaklar ve Çelik Ev Aletleri

En modern mutfaklar maviden yararlanırken, özellikle paslanmaz çelik musluk ve evyelerden yararlanabilir.

Mavi, çeliği gerçekten öne çıkaran bir kombinasyon oluşturabilir. Bu sayede klasik beyazlardan kaçıp odayı gök mavisi veya lacivert gibi renklerle doldurabilirsiniz. Masa ve banklarda ise gri renkten daha iyi bir renk olamayacaktır.

Lacivert Mutfaklar

Bu yıl en güçlü mutfaklar listesine girecek olan lacivert mutfaklar, geniş alanda ve doğal ışığın fazla olduğu yerlerde geçerliliğini devam ettirecektir. Bunun en önemli nedeni ışığı odadan çıkaracak koyu bir renge sahip olmasıdır.

Lacivert çok zarif bir renktir. Cam, çelik veya ahşap ile birleştirildiği zaman iç mekanlarda göz alıcı sonuçlar verecektir.

lacivert mutfak dekorasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir