5 Pratik Banyo Dekorasyon Önerileri

Banyolarda uygulayabileceğiniz en iyi dekorasyon önerileri sayesinde oldukça şık ve estetik mekanlar elde edebilirsiniz. Pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz dekorasyon stilleri ile kendinize özel mekanlar oluşturmaya başlayabilirsiniz.

  1. Sade Dekorasyon Stilleri

Sadelikten yana bir seçim yaparak son derece estetik görünen banyolar oluşturabilirsiniz. Özellikle beyaz zeminli olan banyolarda sadelikten yana bir tercihte bulunabilirsiniz. Gri, beyaz, krem rengi gibi alternatifleri değerlendirerek sade bir şıklık yaratabilirsiniz. Bu tür dekorasyon stilinde aksesuar kullanmanıza da gerek yoktur. Yalnızca tek bir renk seçerek o renk üzerinden ilerleyebilirsiniz.

  1. Renkli Banyo Dekorasyonu

Rengarenk ve canlı dekorasyon stilleri oluşturarak banyonuzda kendinizi daha keyifli ve huzurlu hissedebilirsiniz. Eğer renkli bir banyo dekorasyonu yaratmak istiyorsanız sarı, kırmızı, turuncu, mor ve pembe gibi renkleri değerlendirebilirsiniz. Çamaşır makineniz banyonuzda yer alıyorsa onun üzerine de şık bir örtü ile kaplayarak dekorasyonunuza uyumlu hale getirebilirsiniz.

  1. Doğal Dekorasyon

Banyo atmosferiyle uyumlu hava yaratarak doğal bir mekan oluşturabilirsiniz. Doğal banyo dekorasyonunda bambu ürünlerini tercih edebilirsiniz. Ufak sepetler ve hasır eşyalar bu tür dekoratif stillerin vazgeçilmezleri arasındadır. Koyu yeşil ve kahverengi gibi renkler de ağırlıktadır. Plastik materyalli ürünler yerine ahşap materyaller ile tasarlanan ürünleri kullanabilirsiniz.

  1. Koyu Renkli Banyo Tasarımı

Koyu renklerin ağırlıkta olduğu banyo tasarımları özellikle modern dekoratif stiller elde etmek isteyenler tarafından tercih edilir. Koyu renkli tasarımlarda siyah, kahverengi ve bordo gibi renkler öne çıkar. Dolaplarınız, evyeler ve havlular da koyu renkli olabilir. Aynı zamanda bütünlük yakalayabilmek adına VitrA lavabo seçenekleri arasında yer alan alternatifleri de inceleyerek lavabonuzun da dekorasyonunuza uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

  1. Dar Alan Dekorasyonu

Banyonuzun dar alana sahip olduğunu düşünüyorsanız kabin kullanabilirsiniz. Tek ve büyük parçalı olan bir paspas ile alanınızdaki paspas ihtiyacınızı da giderebilirsiniz. Eviye altındaki dolapları kullanarak depolama ihtiyacınıza eşsiz bir çözüm üretebilirsiniz. Bu tür dekoratif stillerde aksesuar kullanımını minimum düzeyde tutmalı ve seçeceğiniz eşyaların işlevsel yönlerinin öne çıkmasını sağlamalısınız. Bu sayede mekanlarınızı daha geniş gösterebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir