Bahçe Dekorasyonu için Keyifli Ürünler

Yazın gelmesi ile beraber havalar ısındı. bahçe sezonu açıldı. Herkesin kafasında evin en huzurlu alanlarından biri olan bahçesi için hayal ettiği birtakım düşünceler vardır. Bazı insanlar küçük bahçe isterken bazı insanlar da büyük bahçe aşığıdır. Elbette bahçe dekorasyonu da bahçenin büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Peki yaz akşamlarının temiz havasını içine çekeceğiniz bahçenizi nasıl dekore etmelisiniz? Sizin için hazırladığımız bahçe dekorasyonu ipuçlarıyla bahçenize göz alıcı bir şıklık katabilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonu Vazgeçilmezi Salıncak ve Şemsiye

Bahçenize çıkıp hava almak, özgür hissetmek günün tadını çıkarmak her zaman güzel fikirdir! Bu alanda ihtiyaca uygun bahçe dekorasyonu mobilyalarını seçmek biraz zordur. Ama zevkinize göre seçtiğiniz bahçe dekorasyon eşyaları, bahçenizde geçireceğiniz zamanı daha huzurlu hale getirir. Evinize şıklık getiren salıncaklar en çok bahçeye yakışır. Ayaklarınızı uzatıp kahvenizi yudumlayacağınız, kitabınızı okuyacağınız ya da akşamları yıldızları seyrederek uykuya dalacağınız bahçe salıncağı modellerini rahatça ve huzurla kullanabilirsiniz. Yumuşacık minderleri ile saatler boyu oturacaksınız ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Yıkanabilir minderleri ile yorulmadan temizlik yapabilirsiniz. Güneş ışığına dayanıklı olarak üretilen sohbetlerinizin vazgeçilmesi olacak salıncak gününüze huzur katarak bahçe dekorasyonunuza şıklık katar. Siz bahçenizde vakit geçirirken güneş ışınları dik açı ile gelmeye başladığında sıcaktan bunalabilirsiniz. Ya da hafif yağmurun olduğu günlerde keyfinizi kaçırmadan bahçenizde oturmak isteyebilirsiniz. Şemsiyeler siz bahçenizde huzurlu bir şekilde oturun diye en büyük yardımcılardan biri. Bahçe şemsiyesi modelleri her bahçeye ve alana göre özel olarak tasarlanır. Bahçe dekorasyonunuz için hangi modelleri tercih edebilirsiniz? Bunları birlikte inceleyelim:

Masaya Monte Şemsiye: Monte etmeye uygun masalar da kullanılır. Şemsiye gövdesi masanın yüzeyindeki boşluğa geçirilir ve yer tasarrufu sağlar. Küçük bahçeler için rahatlıkla kullanılabilir.

Hasır Şemsiye: Çoğunlukla plaj şemsiyesi olarak bilinmesine rağmen bahçelerde de sıklıkla kullanılan modeldir. Güneşlik bölümü kumaştan değil hasırdan tasarlanır. Genellikle gövde boyunu ya da güneşliğin açısını ayarlamak için ayarlanabilir bir kol bulunmaz.

Ortadan Kollu Şemsiye: Şemsiye tentesi ortadan açılıp kapanabilir şekilde tasarlanır. Tentenin boyutu ve şekli tasarıma göre farklılık gösterir. Üretildikleri materyalden dolayı her tasarıma uyum gösterir.

Tente: Duvara monte edilen açılıp kapanabilen şekilde tasarlanır. Bahçe dekorasyonuna uyum ve balkonlara sağlar. Açısı değiştirilemediği için dezavantajı vardır. Yer tasarrufu sağlaması en büyük katkısıdır.

Gecelerinize Renk Katan Aydınlatmalar

Akşam saatlerinde karanlığın bastırması ile gecelerinizi aydınlatacak bahçe aydınlatması şık bir bahçenin olmazsa olmazıdır. Akşamları loş bir ışık aydınlatması ile gökyüzünü seyretmek kim istemez ki? Her zevke ve bahçe dekorasyonuna uygun olarak tasarlanan aydınlatmalar ile gecelerinize renk katın. Aydınlatma deyince herkesin aklına kablolu, prizle ürünler gelse de güneş enerjisi ile çalışan kablosuz ürünler de mevcuttur. Bu doğrultuda ürünleri ikiye ayırabiliriz.

Elektrikli Aydınlatma: Ev içinde de kullanılan geleneksel aydınlatma tipidir. Fişi prize takınca çalışır.

Solar Enerjili Aydınlatma: Gün içinde enerjisini güneşten alır. Elektrik enerjisine ihtiyaç duymadan çalışır. Solar aydınlatma ürünleri bahçenizde tasarruf yapmanıza imkan tanır.

Bahçe Dekorasyonunda Şık Tasarımları ile Oturma Alanları

Yaz mevsiminde vücudunuzu kavuran sıcaklar yüzünden bahçede serin bir alana ihtiyaç duyarsınız. İşte tam bu sırada, bahçelerde yazın oturulmak için yapılan, kafes biçiminde, üstü genellikle ahşap kubbeli olan ve yeşilliklerle sarılan süslü çardak alanlar devreye girer. Kamelya ile aynı anlam da kullanılır. Üstü kumaştan yapılan modelleri olsa da sıklıkla ahşap modeller tercih edilir. Ailenizle, arkadaşlarınızla ya da tek başınıza güneşli ve yağmurlu havalarda bahçenizde vakit geçirmeye doyamayacağınız oturma alanıdır. Gün sıcağında da bahçenizin keyfini çıkarmaya hazırlanın. Zevkinize uygun bahçe dekorasyonları için hemen Koçtaş’a göz atabilir, seçeceğiniz bahçe mobilyaları ile bahçenizin atmosferini değiştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir