Banyolarda Son Trend: Mermer

Mermer, her zaman lüks ile ilişkilendirilen bir malzeme olmuştur. Son yıllarda mermer, şıklığı ve sunduğu temizlik etkisi ile banyolarda bir trend haline geldi.

banyolarda son trend mermer

İdeal Mermer Çeşidini Seçmek

Mermeri genel olarak seviyoruz. Ancak kötü sürprizler yaşamamak için ilk önce banyonuzun boyutları ve doğal ışığına göre mermer seçmek gerekir.

Eğer banyo küçükse ve doğal ışıktan yoksun ise karanlık mermerlerden uzak kalarak, açık ve parlak renkleri seçmek daha iyi olacaktır.

Büyük banyoya sahipseniz ve doğal ışığı fazla fazla alıyorsa, biraz daha yaratıcı olabilirsiniz. Renk tercihinde daha geniş yelpazeden seçim yapma şansına sahipsiniz demektir. Koyu renkli mermerler seçseniz de geniş bir alana ve bol ışığa sahip olan banyonuz görsel olarak boğulmayacaktır.

Banyoda Mermer Zeminler

Banyonun boyutu ve ışığı ne olursa olsun zemin denildiği zaman zeminde en iyi seçenek mermerdir. Burada boyutları dikkate almadan her türlü renk seçimi yapabilirsiniz. Geri kalan ürünlerde yerini aldığında banyonuz sorunsuz şekilde güzel görünecektir.

banyoda mermer kullanımı

Süreklilik sunan ve banyonun daha da büyük görünmesine yardımcı olan seçeneklerde vardır. Zemini kaplarken ve duvara devam ederken banyonun duvarlarının yarısını mermer ile kaplamak oldukça farklı ve şık bir görünüm elde edecektir. Kalan bölümleri depolama alanları için dolaplar ve aynalarla tamamlayabilirsiniz. Bu yarı yarıya farklılık banyonuzu olduğundan daha büyük gösterecektir.

Mermer Duvarlı Banyolar

Zarif ve seçkin bir banyo arayanlar için duvarları mermerlerle kaplamak uygun bir seçenektir. Banyonun tüm alanının mermer olmasını tercih etmeyenler için, mermerin mutlaka duş bölümünde kullanılması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Mermerin dayanıklı bir malzeme olduğunu ve bizlere uzun vadede fayda sağladığını bilmeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir