Dikey Bahçeler ile Yaşam Alanlarınıza Zenginlik Katın!

Doğal hayata katkı başta olmak üzere birçok konuda Dikey Bahçe avantajlarından faydalanabilirsiniz. Hem kişiler hem de kurumlar tarafından tercih edilen dikey bahçeler sayesinde her şeyden önce estetik açıdan çok daha şık yaşam alanlarına kavuşabilirsiniz.

Kurumsal firmaların çevreci imajlarını yansıtması bakımından önemli bir rolü bulunan dikey bahçeler; buna ek olarak yeni yapılan binaların Leed sertifikası almasına da katkıda bulunmaktadır. Dikey bahçeler sayesinde hoşunuza gitmeyecek türden kötü görüntüleri perdeleme şansına sahip olabilirsiniz. İstediğiniz takdirde yalnızca estetik amaçlarla da kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, hobi amaçlı olarak da dikey bahçelerden yararlanabilirsiniz.

Siz de yaşam alanınızda dikey bahçe olsun istiyorsanız bunun için https://www.artwallmoss.com/ ile irtibat kurabilirsiniz.

Dikey Bahçelerin Avantajları Nelerdir?

Dikey bahçelerin hem çevre hem de toplum için birçok faydası bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, her türlü iç ve dış mekanda uygulanabiliyor olmaları ciddi bir avantajdır. Otel lobileri başta olmak üzere spa merkezleri, havuz duvarları, toplantı odaları, istinat duvarları, bina cepheleri ve yol kenarları olmak üzere günlük hayatın neredeyse her kısmında dikey bahçelere rastlayabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra, dikey bahçelerin bakımı da son derece kolaydır. Belirli aralıklarla yapılacak bakım işlemleri sayesinde yaşam alanındaki güzelliklerini taşımaya devam ederler.

Yosun Duvar ve Dikey bahçe arasındaki farklar ve daha birçok ayrıntı için bize 0552 635 78 89 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Dikey bahçelerin bakımı noktasında iki ayda bir olmak üzere otomatik sulama ve gübreleme sistemlerine özel besin solüsyonları eklenmektedir. Bunun yanı sıra, genel budama ve ilaçlamalar sayesinde dikey bahçelerin formları ve sağlıkları korunmaktadır. Dikey bahçelerin sürdürülebilirlik noktasında da birçok avantaja sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bir başka deyişle, dikey bahçeleri uzun yıllar boyunca herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Çünkü, oldukça sağlam altyapı sistemleri bulunmaktadır. Dikey bahçelerden tam anlamıyla verim almak istiyorsanız bakım programlarını da ihmal etmemelisiniz. Bakımı profesyonel bir şekilde yapılan yurtdışı dikey bahçe örneklerinde yaklaşık 20-25 yıl yaşayan türlerine rastlanmaktadır.

Dikey bahçelerin Türkiye’deki geçmişinin çok eskiye dayandığını söyleyemeyiz. Ancak, birçok yaşam alanında kullanılmaya başlanan bu sistemlerin bilhassa 2020’li yılların parlayan yıldızı olacağını söylemek mümkün!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir