Çocuk Odası İçin Sevimli Dekorasyon Fikirleri

Evin dekorasyonundan sıkılıp yeni bir şeyler denemek isteyenler işe ilk olarak salonu dekor ederek başlıyor. Salonun ihtişamlı havasını yücelten dekorlar tamamlandıktan sonra sıra mutfak ve diğer küçük odalara geliyor. Ancak unutulan bir şey var ki o da çocuk odası dekorasyonudur. Çocukları düşünürken onların odasını düşünmemiz gerektiğini unutmamalıyız. Peki bir çocuk odası sevimli bir şekilde nasıl dekor edilir diyorsanız hemen beyan edelim dekor fikirlerini:

Erkek çocukları için genelde duvarlar maviye boyanır veya beyaza… Bir kalıba sıkıştırılan duvarlar belli bir saatten sonra boğucu gelmeye başlar bunu engellemek için sıradan olmak gerekir. Mesela mavi, beyaz yerine sarı, mor, açık yeşil gibi farklı renkler hatta duvar kağıtları kullanılabilir. Duvarın boş kalmasını istemeyenler Sıradan çerçeveler yerine duvar süsü olarak kullanılan renkli ışıklı uçak, helikopter veya hayvanlarla süsleyebilir. Hemen hemen her çocuk odasının ortasında yatak bulunur yatağı cam kenarına yerleştirebilirsiniz. Sıradan koltuklar yerine sevimli kahramanları ifade eden figüran tarzı koltuk veya kanepeleri tercih ederek çocuğunuzu mutlu edebilirsiniz. Bilgisayar masası yine aynı şekilde figüranlı veya gök kuşağı gibi rengarenk olabilir. Kalem veya kitap şeklinde bir kitaplık ile dekoru tamamlayabilirsiniz. Halı tasarımı 3D tasarım olabilir. ( Kız çocukları için de aynı dekorları biraz daha değiştirerek yapabilirsiniz. )

Kız çocukları çiçek, kelebek, peri tarzı masalsı dekoru çok beğenecektir onu mutlu etmek için prenses gibi hissetmesine yardımcı olun. Mesela pamuk prenses şeklinde figüranlı bir boy aynası, cadının ağzını açıp kapattığı bir çöp kovası, bal kabağından bir yatak ve gülden bir masa… Ve tabi ki bütün bunları görünce size hayran hayran bakan çocuklarınız…

Bir Yorum

  1. Oğlum için güzel bir çocuk odası yapacağım gemili olan modeli çok beğendim nereden temin edebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir