Tek katlı modern ev tasarımları

Tek katlı ve modern ev tasarımları konusunda mimari bir hayli yol almış, klasik pencere ve kapı yapısı yerine modern çizgiler taşıyan, doğayla bütünleşe bilen natural tasarımlar son yıllarda tercih ediliyor. Naturel konsept beyaz renk ve ahşah kullanımı ile sağlanıyor. Modern dizayn ise pencere çatı ve kapı çeşitliliği ile sağlanıyor.

Tek katlı ev tercih etmenin bir çok avantajı var, öncelikle tek katlı evlerin depreme karşı daha dayanıklı ve güvenlikli olduğunu söylemekte yarar duyuyorum. Ayrıca tek katlı bir evde bahçe ile iç içe oluyorsunuz, sadece evde değil dış mekanda da kendinize vakit ayırabiliyorsunuz, bir ara hatırlarsanız üç katlı triplex villalar meşhurdu, alanlarda yapanlarda pişman diyebilirim insanın yukarı çıkınca inesi gelmiyor, temizliği ısıtması da extra dertli. Oysa tek katlı evlerde bu tip problemler ile karşılaşmıyorsunuz, aynı zamanda dediğim gibi bahçenizi de evinizden bir köşe gibi sahipleniyorsunuz.

Resimlerde modern mimari çizgilerini taşıyan Avrupa standartlarında tasarımlara yer verdik, eğer tek katlı villa tarzında bir ev yaptırmayı planlıyorsanız mutlaka bu resimlerden birkaç örnek ile mimarınızın kapısını çalın ve fikir alışverişinde bulunun.

Tek katlı bahçeli ev alırken yada yaptırırken yerden yüksek olmasına, bol camlı olmasına, bahçeyle ve kapalı garaj ile evinizin bağlantılı olmasına dikkat edin, böylece daha güzel bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.

avrupa ev tasarımları değişik modern ev tasarımları modern ev tasarımları modern villa tasarımları tek katlı modern ev tasarımları tek katlı villa

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir