Odaya Şıklık Katan Perde Modelleri

Yaşam alanlarımızın en önemli yüzlerinden biride, evimizi şenlendiren ve dekorasyona büyük etki sağlayan perdelerdir. Kadınların fazlasıyla önemsediği perdeler mobilyaların, duvar boyasının, kısaca tüm evin havasını değiştirmektedir. İyi bir araştırma sonucunda alınan ve doğru ve güncel modellerin arasından seçilen perdeler, evinizi daha yaşanabilir, ferah ve rahat bir hale getirmektedir. Bu yüzden perde seçimine önem vermek ve en doğru kararı alana dek, perde modellerini iyice araştırmak gerekir.

Doğru Perde Modelleriyle, Odanızın Şıklığına Şıklık Katın!

Perde denildiğinde hem tül hem de güneş perdeleri akla gelmelidir. Evin her alanında mutlaka bulunması gereken aksesuarlardan olan perdeler şıklığın, rahatlığın ve stilin resmidir. Doğru perde modellerini seçerek, oturma odası, misafir odası ve diğer odalar çok şık bir hale getirilebilir. Özellikle mobilyalar ile uyum sağlayacak modellerin seçilmesi, perde seçimi yapılırken duvar boyasının renginin dikkate alınması ve en ufak akseusarların bile akıldan çıkarılmaması gerekir. Odaya şıklık katan perde modelleri seçildiğinde, hem aileniz hem de sevdikleriniz kendini daha rahat hissedeceklerdir.

Dilerseniz kıvrımlı dokuları, dilerseniz düz ve sade yapılarıyla seçeceğiniz perdeler, dekoratif ortamlar oluşturmanızda etkili olacaktır. Özellikle parlak saten kumaşlardan üretilen güneş perdesi modelleriyle, görkemli ve şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Bu güneş perdeleri düz kumaşlardan seçilerek şıklık ve gösteriş katabileceği gibi, üzeri desenli modellerden seçim yapılarak şıklığın yanında iddialı bir görünümde sağlanabilir. Pastel renklerin ön planda olduğu güneş perdesi modellerinde, öne çıkan diğer renk tonları yavruağzı, şampanya, krem, pastel sarı, kırmızı ve pembe renk tonlarıdır. Özgün ve renkli tasarımların ön planda olduğu perde modelleri arasında, bu renk tonlarından perdeler seçerek iddianızı korumayı başarabilirsiniz.

Perde denildiğinde akla gelen tül perde modelleri ise, adeta evin stil ve dekorasyon direğidir. Bu nedenle bu perdeleri seçerken, modellerine, işlemelerine, renk tonlarına çok dikkat etmek gerekir. Ayrıca bu perdeler ile, seçeceğiniz güneş perdelerinin doğru bir görüntü yakalaması gerekmektedir. Tül perde satın alırken öncelikle dokusuna dikkat etmelisiniz. Evinizde yer alan mobilyaların spor mu yoksa klasik bir model mi olduğu, tül perde seçiminizde etkili bir rol oynar. Çünkü spor modellerde mobilyaların yer aldığı odalarda şıklığı yakalamak için, geometrik desenlerin, düz çizgilerin, orantısız ama şık görünen çizimlerin yr aldığı spor tül perdeler tercih edilmelidir. Yeni sezon perdelerde, geometrik desen ve şekilleri, düz çizgili ya da bahar çiçeklerinin yer aldığı modelleri görmek mümkün. Klasik mobilyalarla uyum yakalamak istiyorsanız, tamamen düz ve desensiz tül perdeleri seçebileceğiniz gibi, etnik desenlerin yer aldığı görkemli ve gösterişli perdeleri seçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir