Filli Boya İç Cephe Renk Kartelası

Filli boya her yıl olduğu gibi bu yılda renk kartelası çıkarttı. Buna göre 2019 yılının en popüler olan renkleri ise su bazlı renkleri oldu diyebiliriz. Su bazlı renkler evlerde çok rahat kullanıldığı için çok kaliteli ve faydalı renkleri oluşturarak yaşam alanlarına renk katıyor. Eğer evin rengini farklı bir renge boyama düşüncesi içinde iseniz renk kartelası katoloğunu incelemekte oldukça fayda olduğunu düşünmekteyim.

1988 yılında faaliyet hayatına başlayan Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş. kurulmuş olduğu yıllardan bu yana Türkiye’ deki boya, hazır harçlar ve diğer inşaat malzemelerinde lider konumuna gelmiştir. Kuruluşunun ilk yıllarında ortaya koyduğu beton katkıları, hazır harçlar, su izolasyon malzemeleri gibi ürünleri ile pazarın ihtiyaçlarını memnun edici bir şekilde karşılaması sayesinde pazarda tutunabilmiş ve büyümeye devam edebilmiştir. İnşaat malzemelerinden edinmiş olduğu deneyimle büyüme hamlelerini sürdüren ve farklı alanlarda da pazar arayışına giren Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş.

Doğru Renk Seçimi İçin İp Uçları

Renkler, çevre de bulunan etmenlere göre gözümüze farklı biçimde yansır. Buna göre çevre de rengin etkin bir şekilde bize yansımasını istiyor isek yapılması gereken en önemli iş, rengin seçimini çevreye göre yapmak olacaktır. Bunlar ise:

  • Bina güneş ışığını farklı cephelerde farklı alması,
  • Günün vakitlerinde güneş ışığının durumu,
  • İç cehpelerde bulunan ışık kaynağının türü,
  • Oda içinde ki eşya, halı, kilim ve mobilyaların renkleri,

Gibi etmenler görüntünün farklı boyutlarda ve farklı görsellikte göze yansıdığını unutmamak ve buna dikkat etmek gerekir.

Hangi Renk Kartelası Seçmeliyim?

Bu konu oldukça önemlidir, çünkü bir çok renk türü bulunuyor. Bu nedenle renk kartelaları arasında size en uygun olanı seçmeye dikkat etmeniz gerekecektir. Bir çok markanın birbirinden farklı renk kartelası bulunuyor. Bu nedenle en uygun olan kartelayı seçebilirsiniz.

filli boya iç cehpe renk kartelası

Filli Boya iç cephe renk kartelası

Görüldüğü gibi koyu renkler sevenler için oldukça hoş ve güzel olan renkler bulunmaktadır. Özellikle iç cehpelerde oldukça güzel gözüken renkler arasında yer alır. Eğer iç cephe de bu renkler size uygun ise bal buğu veya kese kağıdı gibi renkleri tercih ederek iç cephe renginizi belirleyebilirsiniz.

Her yıl güncellenen renkler arasında en güzel rengi seçmek en önemlisi olacaktır. Çünkü bu renk seçimi oldukça önemlidir. Her gün yapılmayan iç cephe boyası sadece bir kere yapıldığı için evin güzel bir görüntüye sahip olması sağlanmalıdır. Bunu baz alarak cephe boyası alınması ve cephenin iyi şekilde boyanması gerekir.

Kaynaklar

https://www.filliboya.com/renklerimiz-detay/su-bazli-ic-cephe-kartelalari.html

https://dekorstyle.net/renk-kartelalari

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir