Evinizdeki Kusurları Astar Boyalarla Gizleyin!

Ev dekorasyonlarında alanı renklendiren ve değiştiren en basit yöntemlerden biri de duvar renkleri olmuştur. Duvarlar, ev dekorasyonlarında farklılık yaratan alanların başında gelmektedir. Ev dekorasyonunuzda değişiklik yapmak istiyorsanız, boya çeşitlerinin neler olduğunu, hangi boyaların nerelerde kullanıldığını, küçük ev dekorasyonlarında hangi renklerin tercih edilmesi gerektiğini bilmeniz gerekir.

Ev kusurlarını kapan astar boyalar, boya yapılacak yüzeyi sağlamlaştırmak için kullanılmaktadır. Astar boya boyaya zemin hazırlayarak boyanın daha uzun ömürlü ve dayanıklı olmasını sağlar. Ülkemizde ise bu adım genellikle göz ardı edilmektedir.

Astar boyalar sayesinde, boyalar duvara daha iyi yapışmakta ve boya için koruma katmanı hazırlamaktadır. Özellikle ev dekorasyonlarında sıklıkla boya badana yapmıyorsanız astar boyalar kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu nedenle duvar boyaları ne kadar önemli ise astar boyalar da o kadar önemlidir. Boyanın dayanıklılığını arttıran ve uzun ömürlü olmasını sağlayan astar boya uygulaması yaparken astarların ne amaçla yapıldıklarını da bilmek gereklidir.

Astar boya çeşitleri de kullanım amacına göre farklılık göstermektedir. Astar boyalar, yağ bazlı ya da su bazlı olmaktadır. Piyasada fazlası ile astar görebilirsiniz. Kullanım amaçlarına göre oldukça zengin ürün çeşidine sahip Favorinial’ın astar boylarını sizler için önerebiliriz.

Ona Astar Denmesinin Haklı Bir Sebebi Var

Astar boyalar gözenekli yüzeyleri kapatarak lekelerin ve önceki renklerin boyalar üzerinde tekrar ortaya çıkmasını engeller. Astar boyalar iyi kalite bir boya işinin olmazsa olmazlarındandır. Duvarlarınızın pürüzlerini kapar ve yeni yapacağınız boyanın tutunması için zemin hazırlar.

Önceden duvarlarınızda dolgu kullandıysanız, parlamayı önlemek için astar kullanmanız gerekir. Astar çekilmeyen dolgulu bölgeler parlaklığı belli edecek ve boya sonrası dolgulu alanlar tüm duvarınızda parlayarak göze batacaktır.

Evinizin dekorasyonunda koyu renk duvar boyası kullanılmışsa, kat kat boya sürmenize gerek yok. Favorinial’ın üstün boya kapama teknolojisine sahip beyaz renk pigmentli astar boyalar arasından seçim yaparak koyu renk boyaların üzerini kapatabilirsiniz.

Sonrasında ise dilediğiniz renk tonu ile zorlanmadan duvarlarınızı renklendirebilirsiniz. Astar uygulama ve duvarlarınızı tekrar renklendirmek için profesyonel yardım almak için Favorinial’ın web sitesini kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir