Epoksi Masa

Epoksi masa, özel tasarımlarla işlenen masaların dayanıklı ve estetik bir kaplama malzemesi olan epoksi ile doldurulması ile oluşur. Epoksi masa yapımı esnasında şeffaf ya da metalik epoksi boyalar tercih edilir.

Son yıllarda pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlanan epoksi masalar dekorasyonlarda yerini almaya başladı. Epoksi kaplama yaptırmanın en büyük avantajlarından bir tanesi dayanıklılığı arttırması ve dekoratif malzemeyi korumasıdır.  Epoksi masa yapımı profesyonel kişiler tarafından yapılarak satışa çıkarılır. Bunun nedeni ise epoksi kaplama malzemesinin maliyetli ve geri dönüşünün zor bir ürün olmasıdır.

Epoksi Masa Yapımı

Epoksi masa yapılmadan önce gerekli hesaplamaların doğru şekilde yapılması gerekir. Epoksi masa konusunda dikkat edilmesi gereken konular arasında titiz çalışmalar geliyor. Ahşap malzemelerde oyulan bölgelerde hangi oranlarda epoksi malzemesi kullanılacağının da hesaplanması gerekir. Doldurma sırasında yanlış malzeme oranı istenilen kaliteyi verememektedir. Epoksi kaplamalar ahşap ürünlere yüksek dayanıklılık sunar. Özellikle mutfak ve yemek masalarında bu ürünler sıklıkla tercih edilir. Epoksi masa yapımında ağaç türü de son derece önemlidir.  Her ağacın renginin ve deseninin farklı olması uygulamanın da değişmesine neden olur.

Epoksi Boyanın Avantajları Nelerdir?

Epoksi boya bilinen boyalara göre çok daha dar bir skalaya sahip olmasına rağmen yüksek avantajları ile ön plana çıkar. Epoksi boya;

  • Kolay uygulanır ve temizlenir,
  • Dayanıklı bir üründür,
  • Mobilyaları daha şık gösterir,
  • Yalıtkandır,
  • Geniş kullanım alanına sahiptir,

Epoksi malzemeleri masalar üzerinde estetik görünümü ve dayanıklı yapıyı ön plana çıkarır. Epoksi masa yapımında, pek çok farklı malzemeden destek alınır. Epoksi reçine bazlı bir malzemedir. Masa yapımı sırasında uygulanacak karışımın sert ve katı bir hal alabilmesi için doğru sertleştiricilerle bir araya getirilmelidir. Böylece istenilen masaya kavuşabilirsiniz.

Epoksi Masa İle Misafirlerinizi Hayran Bırakın

Epoksi masalar normal masalara göre dikkat çekici tasarımlarıyla ön plana çıkar. Epoksi masa genel olarak mağazalarda ve restoranlarda sıklıkla tercih edilir. Estetik görünümünün yanında hijyenik ve kolay temizlenebilir yapısı daha fazla ilgi görmesine neden olur.

Son yılların trendi epoksi masa modellerimiz kişiye özel üretilebiliyor. Ağaç seçiminden ayak seçimine kadar tüm detayları sizler içi yapabiliyoruz. Uygun fiyatlı ürünlerimize tek tıkla kolayca ulaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinde birbirinden farklı epoksi masa tasarımlarına kolayca göz atabilirsiniz. Tasarımlarımızen ince detaylarına kadar özel olarak işlenmiştir.Sizde benzersiz bir masa tasarımı satın almak istiyorsanız hemen sitemize giriş yapabilirsiniz. Diğer ürünler için https://www.klasikmobilya.shop/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir