Eviniz İçin Doğru Perde Seçimi

Bir evin dekorasyonunda vazgeçilmez şeylerin başında mobilyalar gelir. Bu eşyaları doğru ayrıntılarla tamamlamak gerekir. Halılar, dolaplar, vitrinler, masa ve perdeler. Perdeler bir evin olmazsa olmazı, kumaştan yapılmış boyası gibidir. Eğer eşyalarla yakışacak formda ve renk tonlarında perdeler kullanılmazsa, sonuç tam bir hayal kırıklığı olacaktır. Bu da sizi, ailenizi, misafirlerinizi ve tüm sevdiklerinizi etkisi altına alacak bir durumdur. Sevdiklerinizle iç açıcı bir alanda muhteşem vakitler geçirmek istiyorsanız, doğru eşyalarla uyum sağlayacak doğru perde modelleri seçmeniz gerekir.Eviniz için doğru perde seçimi yapmak istiyorsanız, yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Doğru Perde Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Perdeler evin havasını değiştiren en önemli detaylardan biridir. Perde seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli faktörler oda büyüklüğü, evde bulunan eşyaların nasıl dekore edildiği ve halıların renk tonudur. Bunlara dikkat edilerek alınacak perdeler, evde uyumu sağlamanız için etkili olacaktır.

Odanızda bulunan mobilyalar spor tarzda ise, düz kesim ve gösterişli olmayan perdeler seçmeniz doğru olacaktır. Bu durumda odanızın iyi görüntüsü dengelenmiş olur. Ancak evinizde gösterişli ve desenli halılar, mobilyalar bulunuyorsa, perdenizi mobilya desenlerinizle uyumlu seçebilir ve içlerinden herhangi bir renkte düz güneş perdeleri kullanabilirsiniz. Ancak klasik mobilyalar için spor kesim perdeler kullanırsanız, odanızda beklediğiniz görüntüyü elde edemeyeceğinizi belirtmekte fayda var.

Oturma odası, salon, yatak odası ya da mutfak için alacağınız perdelerde renk seçimini, halıların renk tonuyla uyum sağlayacak şekilde belirlemelisiniz. Örneğin; içinde mavi rengin olduğu bir halı kullanıyorsanız, perdelerinizde bulunacak desenlerin mavi renk tonlarında olması uyumlu bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır. İşte fikir edinebileceğinizi düşündüğümüz, oda ve mobilyalar ile uyum sağlamış birkaç perde örneği;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir