Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Günlük yaşantınızda evinizin dekoru, hem kendinizi iyi hissetmeniz hem de sevdiklerinizle güzel vakit geçirmeniz için önemlidir. Evin temel taşları oturma odası, salon, mutfak vb. alanların yanı sıra, bahçenin dekorasyonu da büyük önem taşır. Özellikle yaz aylarında ve kış bahçeniz bulunuyorsa dört mevsim kullanacağınız bahçenizi, bazı dokunuşlarla harika bir kullanım alanı haline getirebilirsiniz. Doğru bahçe dekorasyon fikirlerini değerlendirerek, ailenizle ve sevdiklerinizle harika zamanlar geçireceğiniz bir bahçe oluşturabilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonu İçin Değişik Fikirler!

Bahçenizi dekore etmeye karar verdiğinizde, yapacağınız ilk şey bahçedeki kullanım alanını belirlemek olmalı. Bu sayede deneyeceğiniz fikirler arasında bir sınırlama yapmanız mümkün. Geniş bir bahçeye sahipseniz, ilk olarak çimlendirme işlemini yapmalı ve ardından üzerine birkaç minder atmalısınız. Bu sayede misafirlerinizin rahatlıkla vakit geçireceği bir alanın temelini atmış olursunuz. Minderlerin çevresine yerleştireceğiniz minik sehpalar ve üzerine ekleyeceğiniz otantik objelerle, bambaşka bir bahçe deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu dekorasyon fikrini ister gece, isterseniz gündüz saatlerinde rahatça kullanabilirsiniz.

Bahçe zemininiz taş ya da mermerden oluşuyorsa, portatif bir masa ve sandalyeler kullanarak kullanışlı hale getirmeniz mümkün. Bunun yanı sıra uygun bir alan mevcutsa, harika bir hamakla dekorasyon işlemini tamamlayabilirsiniz. Boş alanlar için geceye özel kandiller asabileceğinizi de ekleyelim.

Bunun yanı sıra bahçe kullanım alanınız daha genişse, kullanmadığınız bir koltuğu değerlendirebilir ya da yeni bir koltuk satın alarak misafir köşesi oluşturabilirsiniz. Koltuğun çevresine yerleştireceğiniz birkaç sandalye ve ahşap bir masa sayesinde, ziyaretçilerinizi ağırlayabileceğiniz doğru ortam hazır demektir. Bu ortamı daha renkli ve ilgi çekici bir hale getirmek için fenerler asabilir, masanızın üzerine yakışacak biblolar kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir