Evi Lüks Gösteren İnce Detaylar

Bir çok kişi için evin lüks gözükmesi ve misafirleri tarafından beğenilmesi çok önemlidir. Bir evi lüks gösterebilmek için genellikle çok para harcamak gerektiği düşünülmektedir. Fakat bu kalıplaşmış düşünce oldukça yanlıştır. Çünkü bir evi lüks gösteren asıl şey evi doğru bir şekilde dekore etmektir. Kısacası ince detaylar ile evinizi az masraflı bir şekilde olduğundan daha lüks ve şık gösterebilirsiniz.

Mobilya Seçimi

Bir evin lüks gözükmesini etkileyen en önemli faktör mobilyaların görüntüsüdür. Mobilya seçiminde mutlaka evin duvarlarına uygun renklerde koltuklar seçilmelidir. Ayrıca kabartmalı ya da çok yastıklı koltuklarda eve ayrı bir hava katmaktadır.

Işıklandırma

İyi bir şekilde aydınlatılan evler daha geniş ve ferah gözükmektedir. Bu nedenle aydınlatmaya çok önem verilmelidir. Büyük gösterişli ve farklı tasarımlı avizeler ortama lüks bir görüntü vermektedir. Yatak odalarında ise avize yerine abajur kullanımı oldukça lüks gözükmektedir.

Perdeler ve Halılar

Perdeler ve halılar mutlaka mobilyalar ile uyumlu olmalıdır. Ayrıca salonda farklı halılar yerine mutlaka bir tane halı kullanılmalıdır.

Aksesuarlar

Evi olduğundan daha lüks gösteren ince detaylar arasında doğru aksesuar seçimi de yer almaktadır. Evi çok fazla aksesuarla boğmak yerine az ama antika değeri olan vazo, pano gibi ufak aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir