Ev Dekorasyonunda Pudra Renk Kullanımı

Son yıllarda ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan renklerin başında pudra rengi gelmektedir. Evlerin daha ferah ve aydınlık bir görünüm kazanmasını sağlayan pudra rengi uyumlu diğer renkler ile bir araya getirildiğinde ortaya son derece şık bir dekorasyon çıkmaktadır. Pudra ile uyumlu renklere bakıldığında bunlar arasında beyaz, krem rengi, açık bej, gri, altın ve gümüş tonları, siyah ve fildişi gibi renkler gelmektedir. Bunlar içerisinde özellikle siyah ile pudra pembesini bir arada kullanmak biraz riskli olmaktadır. Bu iki rengi bir arada kullanacakların işinde uzman kişilerden yardım almaları işe yarayacaktır.

Ev Dekorasyonunda Pudra Pembesi

Pudra pembesi ev dekorasyonunda genellikle oturma odası ve yatak odası için tercih edilmektedir. Özellikle country tarzını sevenler tarafından sıklıkla kullanılan bu renk romantik bir atmosfer oluşturmak amacıyla da tercih edilebilir. Kullanıldığı ortamda sakin ve huzurlu bir hava meydana getiren pudra pembesi mobilyalarda, aksesuarlarda, halılarda hatta duvar renklerinde bile kullanılmaktadır.

Pudra Rengi İle Modern Bir Dekorasyon

Doğru şekilde kullanıldığında pudra rengi ile modern bir dekorasyon elde etmek mümkündür. Bunun için en kolay yol aksesuar seçimlerini bu renkten yana yapmaktır. Buna yönelik olarak dekoratif yastıklar, tablolar, yumuşak puflar ya da içerisinde pudra detaylar bulunan diğer küçük eşyalar tercih edilebilir. Ayrıca pudra eşyalar gümüş tonlarına sahip parçalar ile bir araya getirildiğinde daha modern bir tarz ortaya çıkacaktır. Dekorasyon yaparken önemli olan nokta birbiriyle uyumlu renkleri bir arada kullanmaktır. Dolayısıyla pudra kullanırken ona uyum sağlayan renkleri bilmekte fayda vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir