Dekoratif Ahşap Aydınlatma Üniteleri

Aydınlatma üniteleri genellikle fazla aydınlık olmayan alanların ışıklandırılmasında fonksiyonel amaçlar için kullanılmaktadır. Ancak son yıllarda dekorasyon amaçlı ahşap aydınlatma üniteleri sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun en önemli nedeni de country adı verilen doğal tarz bir konseptin dekorasyon sektörüne girmesidir. Pek çok model arasından doğala daha yakın modellerin tercih edilmesi de yine bu konseptlerden kaynaklanmaktadır. Dekoratif ahşap aydınlatma üniteleri sezonun trendlerini taşıyarak gelişse de bazı modeller her daim vazgeçilmezler arasında yer almaktadır.

dekoratif ahşap aydınlatma üniteleri

Dal Formlu Aydınlatma Üniteleri

Önceki sezonlarda daha çok el işçiliği ahşap tasarımlara yer verilmesine rağmen son yıllarda natürel tarzda asimetrik dal formlu modeller fazla tercih edilir olmuştur. Salon, yatak odası ve yemek odalarında, dağ evlerinde ucuna bir abajur yerleştirilen doğal formlu bu modeller tasarımcılar tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır.
ahşap aydınlatma üniteleri

dal formlu ahşap aydınlatma

dal ahşap aydınlatma

Masif Ahşap Ürünler

Her ne kadar doğala yönelim ahşap aydınlatma üniteleri konusunda yaşansa da masif ahşap tasarımlar vazgeçilmezdir. Ancak bu sezon masif ahşap modellerde de doğal dokulu ahşap plakalar kullanılmaktadır. Diğer cilalı formlu üniteler oldukça demodedir.
dekoratif ahşap aydınlatma

masif ahşap aydınlatma üniteleri

Bir Yorum

  1. Odaya başka bir hava kattığını düşünüyorum. Gerçekten hoş ve şık gösteriyor. Teşekkürler..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir