Dekorasyonda Tasarruf Etmenin Yolları

Dekorasyonda tasarruf etmenin yolları, enerji tasarrufuyla başlar. Başta zor ısınan evlerin ve büyük evlerin kış dekorasyonlarında ilk akla gelen önemli sorunlarından biri ısınma problemidir. Kış dekorasyonunda evin ısınması mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Kış dekorasyonunda doğru hamleler yapılırsa elektrik ve doğal gaz faturalarında önemli miktarda tasarruf yapılmış olur.

dekorasyonda tasarruf etmenin yolları
Kış mevsiminde elektriğe kombinin ısınma yükü ile yüklenen faturaların ayrımını yapmak gerekir. Öncelikle banyo ve mutfak dolabı aydınlatmalarında spot lamba kullanıyorsanız bu lambaları tavan aydınlatma lambaları ile değiştirmeniz elektrikten en az yüzde 10 tasarruf yapmanıza neden olur. Spot aydınlatmalar en fazla enerji tüketen aydınlatma gurubundadır. Ayrıca kalın perdeler özellikle büyük camları olan salon dekorasyonunda mutlaka kullanılmalıdır. Kalın dokumalı tül perdeler kullanarak hem dekorasyonunuzu tamamlayarak hem de soğuk havanın içeriye girmesine engel olarak tasarruf yapabilirsiniz.

Dekorasyonda tasarruf etmenin yolları arasında mobilya seçimleri de önemlidir. Eski mobilyalarınızın kullanılabilecek durumda olmasının ardından onları tekrar yenileyebilirsiniz. Öncelikle yemek masası, mutfak masası, sandalyeler, sehpa, tv konsolu gibi mobilyalarınızı zımpara ve cila işlemleri ile yeni bir görünüme kavuşturmanız çok iyi bir adımdır. Zevkinize ve dekorasyonunuza uyan renklerde boyatarak kendinizi şımartabilirsiniz. Ekonomik ve şık bir tasarrufu dekorasyonda yenilikle bütünlemenizin yollarından biri olarak değerlendirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir