Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonu için genellikle modern çizgilerin hakim olduğu fikirler tercih edilmektedir. Eşyalar, duvarların rengi, mobilyaların modeli ve konumu, aksesuar tercihi dekorasyonun temel unsurları arasında yer almaktadır. Bunlar ilk etapta kolay gibi görünse de hepsini bir araya getirerek ev dekore etmek oldukça zordur. Renklerin uyumuna, yerleştirmeye ve daha birçok detaya dikkat etmek gerekir. Bu durum bütün odaların dekorasyonu için geçerlidir. Bu yazımızdaki mutfak ve banyo dekorasyon fikirleri ve ilham alabileceğiniz örneklerle siz de evinizde harikalar yaratabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonu İçin Öneriler


Mutfak dekorasyonu yaparken öncelikle mutfağın boyutları göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle küçük mutfakları dekore ederken son derece dikkatli davranılmalıdır. Eğer mutfak küçükse ve az ışık alıyorsa mutfak mobilyası için renk tercihi açık renklerden yana olmalıdır. Böylelikle daha aydınlık ve ferah bir görüntü elde edilmektedir. Ancak açık renk mutfak dolaplarının yemek yapımından dolayı ortaya çıkan lekelenmelere karşı kolay temizlenebilir olmasına dikkat edilmelidir.

Eğer geniş bir mutfak için dekorasyon yapılacaksa yemek masası tercihi olarak köşe takımlarından yararlanılabilir. Mutfak köşe takımları hem pratik hem de son derece şıktır. Köşe takımı için renk tercihi yaparken ise mutfağın genel dekorasyonuna uyum sağlayacak renkler seçilmelidir. Takımın arkasında kalan duvara asılan tablolar ya da yapılan küçük raflarla mutfak dekorasyonu daha etkileyici hale getirilebilir.

Banyo Dekorasyon Fikirleri


Banyoda geçirilen vakti daha keyifli hale getirmek için bazı noktalara dikkat edilmelidir. Banyo dekorasyonu yaparken öncelikle pratik ve kullanışlı küçük dolaplar yaptırılmalıdır. Bu sayede kişisel bakım ürünleri, temizlik malzemeleri gibi eşyalar bu dolaplarda muhafaza edilebilir ve görüntü kirliği ortadan kalkar. Bunun yanı sıra banyo aydınlatması yeterli olmalıdır. Banyo zemininin sudan etkilenmeyen parke ile döşenmelidir. Aksesuar olarak hasır sepetler tercih edilebilir. Eğer banyo küçük ise küvet yerine duşakabin kullanılabilir. Böylelikle mekandan tasarruf sağlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir