Bebek Odası Dekorasyonu

  

Bebek odası dekorasyonu nasıl yapılmalıdır

Bir evin en özel odalarından biri bebek odasıdır. Hem güzel ve şık, hem de sağlıklı olması gereken bebek odalarına ebeveynler ekstra özen göstermektedir. Bebek odası dekorasyonu yapılır iken pek çok farklı noktaya özen gösterilir iken birkaç madde de en önemli noktaları sunmak istiyoruz.

  1. Bebeğinizin rahatsız olmayacağı aydınlatma sistemi ve ışık gücü ( rengi ) seçmelisiniz. Bebekler özellikle gelişim döneminde yanlış aydınlatma sistemlerinden dolayı sağlık sorunları ( özellikle göz hastalıkları ) yaşamaktadır.
  2. Bebeğiniz için seçeceğiniz beşiğin sadece güzel ve dikkat çekici olması değil aynı zamanda sağlıklı ve insan sağlığına zarr vermeyen maddelerden üretilmiş olmasına özen göstermelisiniz.
  3. Bebeğinizin odası için seçeceğiniz halının iplik kalitesine dikkat etmelisiniz. Bebeğiniz sürekli olarak yerde zaman geçireceği için iplik ve tüy yutmaması gerekmektedir.
  4. Bebek odası perdesi seçiminde güneş ışığının içeri girmesini engelleyecek renk tonları ve desenlerin olmamasına özen göstermelisiniz.
  5. Bebeğinizin odasında yer alacak olan tüm mobilyaların koruma bölümleri olmalı ve bebeğinizin odası için tercih edeceğiniz aksesuarların onun erişemeyeceği yerlerde olmasını sağlamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir