Bebek odası aydınlatma

Bebek odası dekoratif aydınlatma önerileri

Sizin için dünyanın en değerli varlığı olan bebeğinizin odası da bir o kadar önemlidir. Burada yatacak, kalkacak ve oyun oynarak gelişimini tamamlayacak bebeğinizin odasının dekorasyonu kadar aydınlatması da önem arz ediyor. Bebek odası aydınlatmasında iki farklı açıdan yaklaşımda bulunmak doğru aydınlatma sistemini seçmenize yardımcı olacaktır. Bunlardan ilki görüntüsü, diğeri ise vereceği ışık kalitesidir. Bebeğinizin sağlıklı bir yaşam alanına sahip olması için ikinci yaklaşımı öncelikle dikkat alarak aydınlatma sistemini gerçekleştimelisiniz.

Bebek odası aydınlatmasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ışığın odanın tüm bölgesine eşit miktarda yayılması, ışık kaynağı olan ampulün bebeğin gözü ile direk teması içerisinde olmaması gerekmektedir.

Bebek odası aydınlatması için tercih edebileceğiniz en sağlıklı yöntem tavandan aydınlatmadır. Tavanın tam ortasına yerleştireceğiniz küçük bir avize ile bebek odası aydınlatmasını sağlayabilirsiniz. Bebekler gün içerisinde merak içerisinde olacaklarından ve gördükleri herşeye elleyeceklerinden yanlardan spot aydınlatma sistemi ve abajur ile aydınlatma maalesef bebek odalarında tercih edilmiyor, edilemiyor. Bebek odası aydınlatmasında ışığın açma-kapama düğmesinin de bebeğinizin erişemeyeceği bir yerde olmasına ayrıca dikkat etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir