Teras ve Verandalar İçin En Güzel Dekorasyon Fikirleri

Evinizin terası ya da verandası için yapacağınız sihirli dokunuşla; muhteşem bir görünüm elde edebilirsiniz. Hazırlamış olduğumuz bu öneriler; uzmanları dekorasyon fikirlerinden esinlenilerek oluşturulmuştur.

Teras ve veranda için yapacağınız dekorasyon çalışmasında; farklı yollar deneyebilirsiniz. Sizlere bu bölümler için 7 farklı fikir vereceğiz ve bu şekilde evlerinizi daha modern bir görünüme kavuşturacaksınız.

Yeni ve Eski Karşımı

Terasınızı ya da verandanızı süslemek için güzel bir fikre ihtiyacınız varsa; eski ve yeniyi harmanlayarak güzel bir dekoratif görünüm elde edebilirsiniz. Eğlenceli, genç ve dinamik bir ortamı sizlere sunan antika ve modern mobilya karşımı bu noktada büyük bir fırsat olacaktır. Antika ve modern mobilya karışımı sayesinde evinizin bu bölümü çok daha şirin gözükecek.

İskandinav Dokunuşu

Verandalar için İskandinav tarzında bir oturma planı oluşturabilirsiniz. Bu şekilde veranda daha rahat bir ortamı size sunacaktır. Döşemeler için beyazı; perde, kanepe ve halılar için ise, nötr renkleri tercih edebilirsiniz. Bu bölümde fazla nesne kullanmanıza da gerek yok.

Yapay Çimden Bahçe

Evinizin terasını yumuşak estetik bir çim halı kullanarak, çatı katında bir bahçeye dönüştürebilirsiniz. Çeşitli çiçeklerle bu bölüme doğa manzarası da ekleyebilirsiniz. Bu şekilde evinizin çatısında dört duvar yerine, yeşil bir alan oluşturmuş olacaksınız. Teras dekorasyonu için yapacağınız bu çalışma; komşularınızı da kıskandıracaktır.

Ahşap Kullanımı

Terasta kullanacağınız ahşap tasarımlar sayesinde; bu bölümün daha karakterli bir hale gelmesine olanak tanıyabilirsiniz. Ahşap paneller sayesinde evinizin terasında daha ferah bir alan da meydana gelecektir. Sade ve şık bir görünüm arayanlar için en güzel öneriler arasındadır.

Dinlenme Köşesi

Evlerin teras ya da veranda bölümlerinde oluşturacağınız dinlenme köşesi sayesinde bu bölümleri daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Bu şekilde hem dekoratif açıdan güzel bir görüntü ortaya çıkacak, hem de dinlenmeniz için ekstra bir alan meydan geliştirmiş olacaksınız.

Mini Sera

Eğer doğayı seviyor ve yeşilden hiçbir zaman vazgeçmiyorsanız; o zaman siz de evinizi dört duvar olmaktan kurtarın ve küçük bir sera dizayn edin. Bunu da evinizin terasında ya da verandasında yaparak; bu bölümlerde güzel bir dekoratif çalışma elde edin. Teras ve veranda dekorasyonu içerisinde en fazla beğenilen tasarımlar arasında mini sera çalışması yer alıyor.

Paletleri Kullanmayı Öğrenin

Basit ama oldukça kullanışlı bir ev dekorasyonu çalışmasını son olarak sizlere aktaracağız. Evinizin terası ya da verandası için paletleri mobilya oluşturmak adına tercih edebilirsiniz. Güzel bir oturma alanı elde edeceğiniz gibi; bunu yaparken pek fazla uğraş vermek zorunda da kalmayacaksınız. Pratik ama kullanışlı bir dekorasyon çalışması ile birlikte; teras ve verandalar daha kullanışlı bir hale gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir