Mutfak tadilatı ne kadar tutar ?

Mutfak, evin en çok kullanılan odası olur iken dekorasyonu ve mobilyaların seçimi konusunda da en titiz davranılan alanlardır. Hem güzel görünmesi, hem de işlevsel olması istenen mutfakların yeniden hazırlanması konusunda sizlere bilgiler sunmak istiyoruz.

Mutfağınızı baştan yaptırmak istiyorsunuz ve mutfak tadilatı ne kadar tutar diye düşünüyorsanız bu pek çok değişkene bağlıdır. Mutfağınızın boyutları, tercih edeceğiniz mobilyalar, mutfak tezgahının boyutu ve kalitesi, ankastre olup olmayacağı gibi unsurlar mutfak tadilatının fiyatına etki eden başlıca etkenlerdir.

Mutfak tadilatınızda en düşük maliyeti yakalamak istiyorsanız yer döşemesi için en ucuz malzeme olan vinil ve linolyum tercih etmelisiniz. Mutfağınızda kullanacağınız mutfak dolabını seçerken ise sadece güzel görünmesine değil aynı zamanda işlevsel olmasına da özen göstermelisiniz. Mutfak dolabınızdan her konuda yararlanarak ekstra olarak dolap ihtiyacından kurtulabilir ve maaliyeti azaltabilirsiniz.

Mutfak tadilatı yaptıracaksanız öncelikle hazır mobilyalara göz atmak yerine anlaşacağınız bir firma ile kendinize özel bir mutfak hazırlatmalısınız. Bu şekilde daha uygun bir tadilat ücreti ile karşılaşırsınız.

Süreç  nasıl işler:

Mutfak yapan firmalara gidersiniz, örnek modelleri showroomlarından incelersiniz, gelirler ölçü alırlar 3 boyutlı tasarımı ücretsiz yaparlar size gösterirler, siz okeylerseniz ve fiyatta anlaşırsanız işe başlarlar. Dolapların sizin ölçülerinize göre kesilmesi 1 hafta sürebilir, montaj ise 1 günde biter. Ortalama bir mutfak fiyatı 3 bin tl dir. Daha ucuzu kalitesizdir.

Karolar fiyatı etkiler:

Mutfak duvar fanyansı yada karoları olark bildiğimiz şeylerin fiyatları aşırı değişken, metre karesi 10 tl olan da var 300 tl olanda var, bu konuda cam karolar yerine fanyans karolara yönelirseniz metre karesi 27 tl gibi bir rakkamla işi halledebilirsiniz.

Yer döşemeleri:

Metrekare fiyatı ürün kalitesine göre değişse de ortalama 20-40 tl aralığında istediğiniz yer fayansını edinebilirsiniz, su geçirmez laminantlar ise biraz daha pahalıya kaçıyor, ve ömürleri kısa oluyor, bu yüzden en mantıklısı fayans, temizliği de daha kolay.

Mutfak Tadilatı

Ankastre Mutfak Modelleri

Mutfak Tadilatı Ne Kadar

Ankastre Mutfak Modelleri

Amerikan Mutfak Modelleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir