Minik Mutfaklara Dekorasyon Önerileri

Ev seçimi yaparken ve mevcut evinizin dekorasyonunu düzenlerken özellikle mutfak en çok dikkat gerektiren bölümlerden birisini oluşturur. Çünkü ortalama bir evde gününüzün büyük çoğunluğunu mutfakta geçiriyor olabilirsiniz. Özellikle de mutfakta yemek yemeyi seven aileler ve kişiler için bu odanın dekorunun iyi seçilmesi oldukça önemli olacaktır. Genelde birçoğumuz geniş, büyük ve ferah bir mutfağı tercih ederiz. Ancak şartlar gereği evimizin mutfağı küçükse ne olacak? İşte bu konuda sizler için birkaç fikir veriyoruz.

minik mutfaklara dekorasyon önerileri

Küçük Mutfaklı Evler İçin

Öncelikle hangi mutfakta olursanız olun, mutlaka beyaz renk tercihini yapmanızı öneriyoruz. Mutfağınız küçük bile olsa doğru renk seçimi ve tasarımlar ile geniş, ferah bir görüntüye ulaştırablirsiniz. Tüm mutfak eşyalarınızın “Beyaz” renkten olması ve yine duvarlarınızın beyazı iyi yansıtması nedeniyle şık bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Duvarlarınızı iyi kullanmalısınız. Özellikle küçük mutfaklar için ihtiyaçlarınızı sırıtmayacak, kötü durmayacak şekilde duvarlarınızın çeşitli yerlerine yerleştirebilir ve süslemerle güzel hale getirebilirsiniz. Bu sayede bir sehpanın kaplayacağı alan yerine duvarda güzel bir şekilde asılı duran bir eklentiyle o alanı kazanabilirsiniz.

küçük mutfaklara dekorasyon fikirleri

Pratik Eşyalar Kullanın

Pratik ev ve mutfak eşyalarını kullanmaya gayret edin. Asılı olan baharatlıklar bunda ilk tercihiniz olacaktır. Özellikle dolaplardan ve çeşitli bölmelerden kazanacağınız alanlar mutlaka işinize yarayacaktır. Aynı zamanda mobil dolaplar tercih etmeniz de sizin için faydalı olacaktır. Mobil dolap, çok yer kaplamayan ve kolayca içine doğru kapanıp açılan, sürgülü sistemler ile kullanabilen sistemlerdir.

Aynı zamanda kapılarınızı açılıp kapanan kapı yerine sürgülü kapı tercihinde yaparsanız çok daha estetik, pratik ve yer kaplamayan bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

minik mutfaklara dekorasyon fikirleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir