Teknesiz Duşakabin

Teknesiz duşakabin zemin üzerine oturtulan duşakabindir. Şıklık açısından son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir modeldir. Duşakabin ve duvar birleşimleri düzgün yapıldığında, sağlıklı ve kaliteli bir zemin üzerine oturtulduğunda kullanım ömrü uzun olur ve görünüm olarak da daha modern bir yaşam alanı sağlar.

Duşakabin yaptırmaya karar verdiniz ve tercihiniz teknesiz duşakabin olduysa burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu zemindir. Zeminin kaymaz özellikte olması gerekmektedir. Aynı zamanda zeminin su geçirmez özellikte olması şarttır. İzolasyonun iyi olması gerekir ki su sızdırması gibi bir problem de yaşanmasın. Özellikle izolasyon işi baştan sıkı tutulmalıdır. Çünkü zemin malzemesi, duşakabin oturtulması vs tamamlandıktan sonra herhangi bir su sızdırma durumunda her şeyi yeni baştan yapmak gerekecektir. Bu da maliyetinizi ikiye katlayacak bir işlem olur.
Teknesiz duşakabin zemininde mermer, seramik, ahşap malzeme kullanılabilir. Bu aşamada suyun sızmasını engellemek için malzemeler arasındaki derzler düzgün yapılmalıdır. Su akma yönü gider kısmına meyilli olmalıdır ki suyun dışarıya taşma ihtimali ortadan kaldırılmış olsun. Duşakabinin duvarla temas eden yüzeyleri ise kaliteli bir silikonla sağlam bir şekilde bağlanmalıdır. Teknesiz mika kabinler için nokta duşakabin firması en hesaplı ürünleri sizlere sunmaktadır.

Teknesiz duşakabinler küçük veya büyük tüm banyo tipleri için idealdir. Bazen beyaz bir tekne görmek yerine baştan aşağı cam ve profil görmek göze daha hoş gelir. Kullanışlı olmasının yanı sıra görsel olarak da modern bir hava katan teknesiz duşakabinleri tercih edebilirsiniz.

Ucuz Duşakabin

Duşakabin almaya karar verdiyseniz dikkat edeceğiniz en önemli konu fiyat-kalite dengesi olacaktır. Herkesin bütçesinin farklı olduğunu düşünürsek kaliteli ucuz duşakabin bulmanın çok da zor olmayacağı söylenebilir. Bunun için bir piyasa araştırması yapmak, duşakabin çeşitlerini incelemek ve karşılaştırmak gerekir.
Ucuz duşa kabin alırken aslında modeller arasında yapacağınız seçimler etkili olacaktır. Örneğin, duşa kabinde cam mı kullanacaksınız pleksi mi? Cam kullanılacaksa camın kalınlığı, desenli olup olmadığı, şekli ve tabi ki kullanılacak alanın büyüklüğü gibi birçok soru ortaya çıkar. Kalın camlar daha uygun fiyatlı olurken daha ince camlarda fiyat artmaktadır. Cam kullanmayacaksanız daha uygun fiyatlı pleksi duşakabinle yine desenli, desensiz alternatifleri değerlendirerek ucuz duşa kabin yaptırmanız mümkün olacaktır. Duş teknesi konusunda da farklı model alternatifleri olduğu için ucuz duşakabin yaptırmanız mümkündür. Duşa kabinde kullanılacak profil çeşitleri de olabildiğince fazla olduğu için seçim yaparken farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Duşa kabin siparişi vereceğiniz firmaya sizin için olmazsa olmaz özellikleri belirtirseniz size ona göre farklı modeller sunacaklardır. Seçeceğiniz modele göre teknede, camda yapacağınız farklı tercihlerle fiyat-kalite dengesini yakalayabilirsiniz. Duşa kabin konusunda işinin ehli, tecrübeli kişilere rastlamanız bu denge için avantajınıza olacaktır. Aksi takdirde yüksek fiyatlara denk gelip kalitesiz, istediğiniz gibi olmayan bir duşa kabin yaptırma eğilimine girebilirsiniz. Sıklıkla kullanılan duşa kabinler için kalitesiz bir malzemeye yüksek fiyatlar ödemeyin. Önemli olan iyi bir firmaya denk gelerek kaliteli ucuz duşakabin yaptırabilmektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir