Paslanmaz Korkuluklar

Mimarlar gün geçtikçe , yapılarda kaliteyi yakalamak kadar, estetikte de kaliteyi yakalamak için var gücüyle çalışmaktadırlar. Artık insanlar sahip olacakları ortamın sağlamlığının ve kullanılabilirliğinin yanında, estetiğine de önem vermektedir. Bu yüzden, mimarileri estetik ve sağlamlık yönünden güçlü kılabilecek bir çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaların içerisinde en çok dikkat çeken paslanmaz korkulukları sizlerle paylaşmak istedik.

Yeni bir eve sahip olmak istiyorsunuz. Evi alacağınız bölgeyi aklınızda tasarladıktan sonra ilk yapacağınız iş, mutlaka o bölgeyi gezmek olacaktır. Bölgeyi gezerken mimari olarak ilk önce, evin dış cephesini göreceksiniz ve “bu evin dış cephesi ne kadar güzelse, mutlaka içi de o kadar güzeldir” diyeceksiniz.

Bir binanın dış cephesini gösteren en önemli unsurlardan biri de, balkon korkulukları ve pencere korkuluklarıdır. Ayrıca binanın bahçe duvarını çevreleyen bahçe korkulukları da bir o kadar bina görünümü için önemlidir. Binanın içini gösteren en önemli detay ise, şüphesiz merdiven korkuluklarıdır.

Binada kullanılacak korkuluklar, ne kadar sağlam ve şık olursa, o kadar kullanışlıdır. Paslanmaz korkuluklar, sağlamlık ve şık görünümü açısından bir çok ev sahibi tarafından tercih edilmektedir. Paslanmaz korkulukların tercih edilmesinde en büyük etkenler, ömür boyu paslanmaz çelikten imal edilmeleri, sağlam ve dayanıklı olmaları, kolay temizlenebilmeleridir.

Binalarda kullanılan paslanmaz merdiven, balkon ve diğer korkuluklara resimlerle örnekler verecek olursak,

PASLANMAZ MERDİVEN KORKULUKLARI

PASLANMAZ BALKON KORKULUKLARI

PASLANMAZ BAHÇE KORKULUKLARI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir