Genç Odası Renk Seçimi

Genç odalarının dekorasyonun da kullanılacak renkler, bebeklikten çıkıp genç kız ve genç erkekliğe adım atmış olan çocuklar için çok önemlidir. Çocuklarınızın verimli bir şekilde ders çalışmasını, sağlıklı bir uyku uyumasını ve güzelce dinlenebilmesini sağlamak istiyorsanız bu tavsiyelerimizi göz önünde bulundurmanız işinizi epeyce kolaylaşacaktır.

Öncelikli olarak, çocularınızın sevdiği renk ve temaları belirlemeniz gerekir. Örneğin; tuttuğu takımın renklerini kullanmak ilk akla gelenler arasındadır. Ama günümüz gençlerinin çok çabuk fikir değiştirdiğini de düşünürsek, alınacak büyük parça mobilyaları daha sade renklerde seçip, aksesuar ve kullanılacak objelerin daha renkli seçilmesi en iyi tercihler arasında olacaktır.

Genç kız odaları için, yeşil ve pembe uyumu güzel bir tercih olabilir. Yeşil rengin tazeliği ve pembe rengin yumuşak dokusu sayesinde ferah ve modern bir oda hazırlayabilirsiniz. Yine genç kızlar için, lacivert-pembe veya turkuaz-pembe gibi renkleri, halı ve perdelerde dengeli bir şekilde kullanırsanız aynı şıklığı ve zerafeti yakalamanınız da mümkün.

Daha çok genç erkek çocukları için, mavi ve turuncu renkleri kullanmak en başta gelen dekarasyon önerilerindendir. Açık mavi renkteki duvar kağıtları ve turuncu perdeler odanın havasını değiştirmek için yeterlidir. Bunun dışında, siyah-gri, siyah-yeşil ve beyaz renklerinin üçlü uyumu sayesinde oğlunuza ferah bir oda hazırlayabilirsiniz.

Hem kızınız hemde oğlunuz aynı odayı paylaşacaklarsa, mavi ve altın renklerini kullamak en akıllı çözüm yollarından biridir. Mavi ve altın renkli aksesuar ve perdelerle yumuşak geçişler sağlayarak iki çocuğunuzu da memnun edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir