Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri

Genellikle evlerde kullanılmayan eşyaların atıldığı kısım olan çatı katı doğru dekorasyon ve tasarım ile sık kullanılan bir alan haline getirilebilir. Bu alana estetik bir hava kazandırmak için önce yeterince aydınlatılmalı ve ferah bir ortam elde edilmelidir. Daha sonra biraz mobilya ile son derece şık bir dekorasyona ulaşılabilir.

çatı katı dekorasyon fikirleri

Çatı katı dekorasyonu için genel olarak abartıdan ve gösterişten uzak sade dekorasyonlar tercih edilmektedir. Bunun için düz ve doğal ahşap görünümlü spor tarzda koltuklar kullanılabilir. Bunların tamamlayıcısı aksesuarlar da mum ve şamdan gibi ürünlerden oluşabilir.

çatı katı dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı katı genellikle basık ve sıcak olmasıyla bilinir. Bu nedenle öncelikle sıcaklığa çözüm olması amacıyla mutlaka klima kullanılmalıdır. Tavanının alçaklığı nedeniyle açık renklerde mobilyalar tercih edilerek çatı katı daha aydınlık bir görüntüye kavuşturulabilir. Ayrıca mobilya tercihinde kaba ve ağır mobilyalar yerine hafif ve kullanışlı modeller tercih edilmelidir. Zeminde büyük halı yerine küçük ve etnik desenli kilimler kullanılabilir. Ayrıca büyük aksesuarlardan, fazla eşyalardan ve fazla raftan kaçınılmalıdır. Eğer mümkünse çatı katı duvarları boş şekilde bırakılmalıdır.

çatı katı dekorasyon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir