Alan Tasarrufu Sağlayan Dekorasyon Fikirleri

Küçük evlerde şık ve modern bir tasarım yaratmak için alan tasarrufu sağlayan dekorasyon fikirleri oldukça önemlidir. Bu sayede dar alanları geniş hale getirmek mümkündür. Bunun için öncelikle yatak odalarında yatağın alt kısmı boş bırakılmayıp değerlendirilebilir. Böylece daha fazla depolama alanı elde edilerek ortalıkta olan fazla eşya kaldırılabilir. Özellikle şehir merkezlerinde konutlara olan ihtiyacın giderek artmasından dolayı daireler daha küçük ebatlarda yapılmaktadır. Dolayısıyla bu tarz bir uygulama faydalı olacaktır.

Dekorasyonda Alan Tasarrufu İçin Öneriler


Dekorasyonda alan tasarrufu yapmak için ölü alanların değerlendirilmesi önem taşır. Bu alanların başında merdivenlerin altı gelmektedir. Merdivenlerin alt kısımlarına koyulan çekmece ve dolaplar bu alanları daha kullanışlı hale getirecektir. Evlerde buna benzer alanlardan biri de mutfak dolaplarının üzeridir. Bu alanları fonksiyonel hale getirmek amacıyla modern sepetlerden yardım alınabilir. Böylece az kullanılan mutfak eşyaları bu sepetlerde muhafaza edilebilir.

Salonlarda hem alan tasarrufu sağlamak hem de estetik bir görüntü yaratmak için yüksek tavanlı odalarda asma kat yaptırmak oldukça iyi bir fikirdir. Salonun bir bölümünde oluşturulan bu asma kat ile modern bir doku elde edilebilir.

Bunun yanı sıra iç mimaride kullanılan raflı seperatörler de alan tasarrufu için iyi bir fikirdir. Genellikle duvarsız alanları birbirinden ayırmak için kullanılan bu seperatörler raflı olanlardan tercih edildiğinde ekstra depolama alanı da ortaya çıkmaktadır.

Eğer evde küçük bir boş alan varsa buralara kiler dolap yaptırmak da mekandan tasarruf sağlamaya yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir